ترنجی/ پشتیبانی مایکروسافت از اندروید فراتر از برنامه ها و دستگاه های بومی مانند Surface Duo است. بنابر گزارش Thurrot مایکروسافت با گوگل همکاری می کند تا از طریق فروشگاه گوگل پلی بتواند برنامه های Web App بیشتری را برای دستگاه های اندروید ارایه کند. این همکاری مایکروسافت با گوگل برای ارایه بیشتر Web App ها در گوگل پلی می تواند اهمیت قابل توجهی داشته باشد.

برنامه هایی که با استفاده از ابزار PWABuilder مایکروسافت ساخته شده اند، از ابزار و کتابخانه Bubblewrap Google استفاده می کنند تا از ویژگی های جدید ، از جمله استاندارد جدید برای میانبرهای وب، پوش نونیفیکیشن های “عمیق تر” و سفارشی سازی های بصری استفاده کنند. به عبارت ساده تر وب اپ ها باید احساس راحتی بیشتری بر روی تلفن شما داشته باشند.

همچنین مایکروسافت گفت، ویژگی های توسعه یافته تا کنون، نیازی به تلاش قابل توجه برای توسعه بیشتر ندارند.

برای دیدن برنامه هایی که از ویژگی های جدید استفاده می کنند، احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. این می تواند منجر به دستیابی بیشتر به برنامه های بهتر شود و جای تعجب هم نیست که مایکروسافت و Google با هم در یک مورد مانند این همکاری کنند. این امر به سازندگان دلایل بیشتری برای استفاده از مجموعه ابزارهای مایکروسافت می دهد، در حالی که گوگل به جای اینکه مردم را به سمت ایجاد برنامه های عمومی در یک مرورگر بکشاند، برنامه نویسان بیشتری ایجاد می کنند که برنامه های وب سازگار با اندروید را ایجاد می کنند.

نظر شما درباره همکاری مایکروسافت با گوگل چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم