گیم فا/ جدیدترین ساخته‌ی استودیوی سوپرهات تیم (Superhot Team) یعنی عنوان Superhot: Mind Control Delete با پایه‌های نسخه‌های قبلی این سری به مانند Superhot و Superhot VR توسعه یافته است و سازندگان ضمن حفظ کامل امضای خاص این سری در طراحی و گیم‌پلی، دست به نوآوری‌های بسیاری زده‌اند تا تجربه‌ی این نسخه‌ی جدید را بسیار هیجانی‌تر و نفسگیرتر از قبل سازند.

طبق اعلام توسعه‌دهندگان، عنوان Superhot: Mind Control Delete در واقع سومین نسخه از این سری تماما اکشن به شمار می‌آید که این دفعه با یک تجربه‌ی بسیار گسترده‌تر به همراه محتویات و مراحل بیشتر برای بازی‌بازان آماده شده است. داستان این بازی دیگر به مانند قبل خطی و یکنواخت نخواهد بود و برای نسختین بار شاهد یک داستان چندلایه با پیچش‌های خاصی در روایت هستیم که جانی تازه به پکره‌ی این سری بخشیده است. نوع و فیزیک حرکات در هنگام آهسته شدن زمان با دقت و جزئیات بیشتری پیاده‌سازی شده و موج انفجارهای مهیب درون مراحل مختلف به وضوح در حالت آهسته مشاهده خواهد شد. حال شما در عنوان Superhot: Mind Control Delete مکانیسم‌های بسیار بیشتری برای مبارزه و نبرد در اختیار دارید. شما می‌توانید تا حدودی شخصیت خود و مهارت‌های مختلف آن را شخصی‌سازی کنید و از روش‌های خلاقانه و منحصر به فرد برای عبور یا از بین بردن دشمنان استفاده نمایید. هرچه بیشتر در بازی پیشروی داشته باشید، قدرت‌ها و مهارت‌های بیشتری از جمله ناپدید شدن، هک کردن و تکنیک‌های ویژه برای از بین بردن گروهی دشمنان را کسب می‌کنید. با پیشروی بیشتر در مراحل دشمنان شما باهوش‌تر و اسلحه‌های آن قدرتمندتر خواهد شد و شما چالش بیشتری را برای گذراندن مراحل مختلف حس خواهید کرد.

در ابتدای بازی شما خود را در وسط یک میدان مبارزه‌ی آتشین پیدا خواهید کرد که بارانی از گلوله‌ها با جلوه‌ی ویژه‌ی حرکت آهسته به سمت شما شلیک می‌شوند. دشمنانی عجیب و دارای طراحی اریگامی به سویتان حمله‌ور شده و نکته‌ی جالب اینجاست که این مهاجمان از بقایای دشمنانی که به تازگی از بین برده‌اید، به وجود آمده‌اند. همه چیز در این بازی کشنده و در عین حال آرام و ثابت خواهد بود. محیط‌های مختلف درون بازی از یک کف بتونی سفید و سرد تشکیل شده و قسمت‌هایی قرمز رنگ مربوط به کریستال‌های قدرت ماورائی آن را تزئین می‌کنند. شما یک اسلحه در دست خواهید داشت که باید با استفاده از آن دشمنان خود را از پای درآورید. هر دشمن پس از کشته شدن به هزاران قطعه منفجر خواهد شد و هر یک از این قطعات خود مولد یک دشمن جدید و قدرتمند خواهند بود.

در برابر دشمنان و پیشروی در مراحل مختلف، زمان هنگامی به حالت عادی در می‌آید که شما حرکت کنید؛ یعنی در صورت ثابت بودن زمان به حالت آهسته در خواهد آمد تا بتوانید در برابر باران گلوله‌ی دشمنان واکنش مناسبی از خود نشان دهید و فورا تاکتیک بعدی خود را برای از بین بردن دشمنان مشخص نمایید. در پیش روی شما چندین مرحله‌ی جالب و منحصر به فرد قرار دارد. باید دشمنان را بکشید، قطعه قطعه کنید و یا با استفاده از یک بمب به صورت گروهی نابودشان سازید و راه خود را به سمت مقصد هموار کنید. دشمنان شما به طور فزاینده‌ای بیشتر و قدرتمندتر خواهند شد و به اسلحه‌های گوناگونی مجهز هستند تا در صورتی که زمان را از دست بدهید شما را به خوبی به چالش بکشند. هرچه که به مراحل پایانی نزدیک‌تر شوید، قدرت بیشتری کسب می‌کنید و امکان استفاده از اسلحه‌های مختلفی را به دست خواهید آورد. مهارت‌ها وسلاح‌های بی‌نظیری برای جمع‌آوری در جای جای مراحل بازی پنهان شده‌اند که شما باید آن‌ها را پیدا نمایید.

با اعلام استودیوی سوپرهات تیم، عنوان Superhot: Mind Control Delete از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت دسترسی زودهنگام برروی فروشگاه استیم (Steam) قرار داشته و حال قرار است در تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۹ (۱۶ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان عرضه گردد. همچنین تایید شد که نسخه‌ی مربوط به پلتفرم رایانه‌های شخصی علاوه بر فروشگاه استیم، برروی اپیک گیمز (Epic Games Store)، جی‌او‌جی (GOG) و اوریجین (Origin) نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. به همین مناسبت نقد‌ها و نمرات این بازی تمام اکشن منتشر شده‌اند که در زیر می‌توانید به مشاهده‌ی آن‌ها بپردازید:

DarkZero ۹/۱۰

بازی Superhot: Mind Control Delete بسیار لذت‌بخش و فوق‌العاده است. هسته‌ی اصلی گیم‌پلی آن نسبت به نسخه‌های قبلی پیشرفت بسیار زیادی به خود می‌بیند و گسترش‌ مکانیسم‌های مبارزات و تیراندازی به همراه بخش‌های مختلف آن به واسطه‌ی شناخت درست توسعه‌دهندگان از هدف خود به صورت کاملا معقول و عالی پیاده‌سازی شده‌اند. با این حال برخی از مهارت‌ها و قابلیت‌های جدیدی که در اختیار بازی‌بازان قرار می‌گیرند با ریتم بازی فاصله دارند و توسعه‌دهندگان باید شکاف موجود را در یک به‌روزرسانی برطرف نمایند. در واقع این حس به وجود می‌آید که طراحی این قابلیت‌های جدید از نظر سرعت و گستره‌ی صدمه به صورت ذاتی با گیم‌پلی و هدف بازی در تضاد هستند.

DualShockers ۸٫۵/۱۰

در بخش اصلی بازی Superhot: Mind Control Delete شما به صورت مداوم در حال کشتن دشمنان و دسترسی به اسلحه‌های جدید و مراحل بالاتر خواهید بود که بسیار لذت‌بخش و گاهی چالش برانگیز طراحی شده‌اند. اما حالت منحصر به فرد بی‌پایانی نیز برای شما در نظر گرفته شده است که در آن باید در مقابل موج‌های زیادی از دشمنان مقاومت کنید و این بخش هیجان و لذت بیشتری برای من داشت. در هر صورت اگر از طرفداران عناوین تیراندازی و اکشن فانتزی هستید، تجربه‌ی بازی Superhot: Mind Control Delete را از دست ندهید.

Hardcore Gamer ۸/۱۰

پس از گذشت ۴ سال از عرضه‌ی آخرین نسخه‌ی سری Superhot، بازی جدید این مجموعه همانطور که انتظار می‌رفت جذاب و درگیرکننده است. عملکرد بازی Superhot: Mind Control Delete را می‌توان فراتر از ادامه‌ی موفقیت نسخه‌های قبلی دانست. مکانیسم‌ها و ویژگی‌های جدیدی نیز برای آن در نظر گرفته شده‌اند و البته نقص‌هایی هم دارند اما این بدان معنا نخواهد بود که این ویژگی‌های گوناگون و جدید به لذت‌بخش‌تر شدن بازی کمکی نکرده‌اند. در عنوان Superhot: Mind Control Delete شما همان پایه و اساس همیشگی این سری را مشاهده خواهید کرد که بخش‌های پیشرفته‌تری در آن خودنمایی می‌کنند. از برجسته‌ترین نکات جدید این بازی می‌توان به ادغام کامل بخش مبارزات و تیراندازی زاویه‌ی دوربین اول‌شخص با حل معماهای گوناگون دانست که به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن انجام شده است. توسعه‌دهندگان عنوان Superhot: Mind Control Delete اعتماد بیش از حدی به مراحل نسخه‌های قبلی و تکراری نبودن آن‌ها داشته‌اند اما اگر بخواهیم صادق باشیم، حداقل در بخش تخریب محیطی می‌توانستند کمی پیشرفت و بهبود عملکرد را ایجاد نمایند. به صورت کلی بازی Superhot: Mind Control Delete یک تجربه‌ی انتحاری و منحصر به فرد به همراه نبرد‌های عالی و چالش‌های بزرگ را برای شما به ارمغان می‌آورد و از تجربه‌اش پشیمان نخواهید شد.

Digital Chumps ۷/۱۰

بازی Superhot: Mind Control Delete را می‌توان تبلور خلاقیت و نبوغ استودیوی توسعه‌دهنده در خلق یک عنوان Superhot دیگر به شمار آورد که نکات برجسته‌ی همیشگی این سری به همراه قدرت بی‌نظیر حرکات آهسته‌ به شکل منحصر به فردی درون آن گنجانده شده‌اند. این اثر فانتزی به خوبی یکی از بهترین تجربه‌های تیراندازی که تاکنون داشته‌اید را به همراه مبارزات نفسگیر و چالش‌برانگیز در اخیتارتان قرار خواهد داد اما بهتر است بدانید که در داستان‌سرایی به خوبی گیم‌پلی ظاهر نخواهد شد و نمی‌توان از این بخش به عنوان یک نکته‌ی مثبت و درخشان بازی یاد کرد. عنوان Superhot: Mind Control Delete درست در زمانی که قصد دارد تازه بودن و مکانیسم‌های جدید خود را نمایان سازد، احساس سرخوردگی خواهد کرد و این مشکلی است که در دو نسخه‌ی قبلی این سری هم شاهد آن بودیم.

Attack of the Fanboy ۷/۱۰


اگر از بازی Superhot: Mind Control Delete چیزی بیشتر از سرگرمی و مبارزات شلوغ و اکشن بخواهید بدون شک شما را به خود جلب نخواهد کرد اما اگر به دنبال یک تجربه‌ی هیجانی و منحصر به فرد باشید که در آن فرصت پلک زدن هم پیدا نکنید، این بازی فراتر از انتظارات ظاهر خواهد شد و شما را به صورت زیرکانه‌ای نسبت به مبارزاتش به اعتیاد می‌کشاند. شاید بازی Superhot: Mind Control Delete سعی کند به وسیله‌ی برخی موارد کشف شدنی و طراحی‌های خاص مراحل، کمی ساعات گیم‌پلی را طولانی کند اما از باز هم از نظر طرفداران و علاقه‌مندان به سبک تیراندازی از عناوین قبلی این سری بهتر و لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

Wccftech 6.5/10

بازی Superhot: Mind Control Delete یک تجربه‌ی جذاب اما کم‌عمق به شمار می‌آید. مبارزات و درگیری‌های شما در مقابل دشمنان برجسته به نظر می‌رسند و به همراه توانایی‌های جدیدی که در این نسخه در اختیار دارید، هنوز هم می‌توانید از مبارزات پرهیجان آن لذت ببرید. به عنوان یک بازی مستقل می‌توان توسعه‌دهندگان را به خاطر ماهیت محکم و استوار گیم‌پلی ستود اما چالش‌های سخت و گاهی غیرمنطقی بازی در کنار طراحی گاها تکراری مراحل به تجربه‌ی آن صدماتی وارد می‌کند. داستان بازی نیز از ماهیت و هدف کلی قابل‌قبولی بهره می‌برد اما یک سردرگمی و پیچیدگی بی‌مورد در آن شما را بارها از مسیر اصلی منحرف کرده و به سمت داستان دیگری می‌برد که سرانجامی ندارد و شما باید یا یک خلا فکری به ادامه‌ی داستان اصلی بپردازید. اگر تنها خواهان هیجان و یک اکشن همه‌جانبه باشید، عنوان Superhot: Mind Control Delete قطعا ارزش تجربه شدن را دارد اما اگر از بازی چیزهای بیشتری طلب کنید، قطعا شما را ناامید خواهد کرد.


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم