شهر سخت افزار/ کمپانی GALAX را بسیاری از ما به عنوان یک تولید کننده انواع کارت گرافیک و حافظه‌های نیمه هادی می‌شناسیم؛ شرکتی که کارت‌های گرافیک آن همواره در زمینه اورکلاک و تهویه حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. آیا برای معرفی محصولات جدید از سوی این شرکت آماده هستید؟

شرکت GALAX تا پیش از این چند نمونه محدود از انواع مادربردهای مبتنی بر چیپست های AMD و Intel را معرفی کرده بود. اینک این کمپانی اعلام کرده است که برای تولید مادربردهای جدید، آماده است. نخستین محصولات GALAX در بازار آمریکای شمالی به فروش رسیده و به نظر می‌رسد که مادربردهای این شرکت تنها در برخی از نقاط جهان در دسترس قرار گیرند.مادربردهای جدید GALAX، چیپست و مدل‌های میان رده و اقتصادی را هدف قرار خواهند داد. بردهای جدید این کمپانی با سوکت های جدید Intel LGA 1200 و AMD AM4 روانه بازار خواهند شد. خط تولید مادربردهای LGA 1200 شامل چیپست های Intel H410 و B460 است. در گذشته نیز شاهد تولید مادربردهای پرچمدار این شرکت، با چیپست هایی نظیر Intel Z390 بوده‌ایم.

در زمینه چیپست های میان رده AMD نیز GALAX به سراغ B550 رفته و به نظر می‌رسد که با معرفی A520، شاهد معرفی بردهای جدید این شرکت در مدل‌های ارزان‌تر AM4 باشیم. مادربردهای پیشین GALAX علی رغم توزیع و تعدد مدل محدود، بسیار رقابتی عمل کرده و دارای ظاهری زیبا و امکانات پیشرفته بودند. مادربردهای جدید و میان رده این کمپانی با قیمت‌های محدوده 100 دلار و حتی کمتر به بازار خواهند آمد. این شرکت در این راه رقبای قدیمی بسیاری را پیش رو خواهد داشت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم