شهر سخت افزار/ مدتی پیش در تاریخ 23 خرداد شرکت سونی به طور رسمی از طراحی کنسول پلی استیشن 5 رونمایی کرد و مشخص شد که این کنسول از نظر ابعاد بزرگ‌تر از نسخه رقیب است. حال اطلاعات ثبت شده از این کنسول در فروشگاه‌های آنلاین به وزن بسیار بالای آن اشاره دارد و به احتمال بسیار زیاد PS5 دومین کنسول گیمینگ سنگین وزن ساخته شده تا به امروز خواهد بود.

این روزهای شاهد انتشار اطلاعات مختلفی در خصوص کنسول گیمینگ پلی استیشن 5 هستیم، حتی برخی از منابع خبری شایعه‌هایی را در مورد قیمت این محصول منتشر کرده‌اند و مدعی شده‌اند که سونی قصد دارد تا نسل نهم کنسول گیمینگ خود را با قیمت 500 دلار به بازار عرضه کند.

در این بین برخی از رسانه‌ها با انتشار مطالبی ابعاد کنسول پلی استیشن 5 را با Xbox Series X مقایسه کرده و به ابعاد بزرگ‌تر آن نسبت به نسخه رقیب اشاره کردند. حال شاهد انتشار اطلاعاتی از این کنسول در شعبه آلمانی فروشگاه اینترنتی آمازون هستیم که به وزن 4.78 کیلوگرمی آن اشاره دارد.


وزن بالا و ابعاد بسیار بزرگ یکی از نقاط ضعف کنسول پلی استیشن 3 به شمار می‌رفت زیرا حمل آن را بسیار دشوار می‌کرد. حال به نظر می‌رسد که خریداران کنسول پلی استیشن 5 شرایط مشابهی را مانند نسل‌های گذشته تجربه خواهند کرد.. در حال حاضر نسخه اولیه پلی استیشن 3 با وزن 5 کیلوگرم به عنوان سنگین‌ترین کنسول گیمینگ شناخته می‌شود.

وزن کنسول‌های گیمینگ ساخته شده در سال‌های اخیر به ترتیب زیر است:

پلی استیشن 3: 5 کیلوگرم
پلی استیشن 5: 4.78 کیلوگرم
ایکس باکس سریس ایکس: 4.45 کیلوگرم
ایکس باکس اورجینال: 3.86 کیلوگرم
ایکس باکس وان ایکس: 3.81 کیلوگرم
ایکس باکس وان: 3.53 کیلوگرم
ایکس باکس 360: 3.49 کیلوگرم
پلی استیشن 4 پرو: 3.31 کیلوگرم
پلی استیشن 4: 2.81 کیلوگرم

نینتندو سوییچ: 394 گرموزن کنسول پلی استیشن 5 در شعبه آلمانی فروشگاه آنلاین آمازون برای هر دو نسخه دیجیتالی و نسخه مجهز به درایور نوری 4.78 کیلوگرم ثبت شده است. این موضوع منطقی به نظر نمی‌رسد زیرا نسخه دیجیتالی کنسول ایکس باکس وان حدود 450 گرم سبک‌تر از نسخه مجهز به درایو نوری است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید