انتخاب/ یک پژوهشگر مصری جوان از یک ربات انسان نما برای انجام تست‌های کرونا استفاده می‌کند. این ربات مخاطرات تماس انسان با بیماران کرونا را به حداقل می‌رساند و به نوعی دستیاری مناسب برای کادر درمانی محسوب می‌شود.

هر چه از روز‌های نخست شیوع کرونا می‌گذرد، نحوه مقابله با این بیماری نیز پیشرفته‌تر می‌شود. اکنون نوبت به ربات انسان نما رسیده است که از انسان‌ها حفاظت کند.

این ربات از راه دور توسط یک متخصص بهداشت کنترل می‌شود و خطر انتقال بیماری را کاهش می‌دهد. اکنون در سراسر جهان از ربات‌ها در نبرد با کرونا استفاده می‌شود. محمود ال کومی، مهندس مکانیک بیست و شش ساله، یک ربات انسان نما برای کنترل از راه دور بیماری در بیمارستانی در قاهره طراحی کرده است. این ربات نمونه‌های بیماران را جمع آوری کرده و به آزمایشگاه تحویل می‌دهد.

ربات‌هایی مانند این ربات می‌توانند خطر انتقال بیماری را به ارائه دهندگان کمک‌های پزشکی کاهش دهند. در اقدامی مشابه، تیمی از پزشکان و محققان کره‌ای اخیراً یک ربات با کنترل از راه دور ساخته اند که می‌تواند برای آزمایش و نمونه گیری از بینی بیماران مشکوک به کرونا مورد استفاده قرار گیرد.

در بوستون نیز، از ربات‌های اسپات برای غربالگری از راه دور بیماران با استفاده از تکنولوژی‌های همراه استفاده می‌شود تا پزشکان بتوانند با آن‌ها صحبت کنند و از نظر بصری آن‌ها را ارزیابی کنند. در هند نیز ربات‌ها وظیفه غربالگری بیماران را با استفاده از ابزار‌های حرارتی بر عهده دارند.

محمود ال کومی بیش از یک ماه را صرف ساخت این ربات کنترل از راه دور کرد. نمونه اولیه این ربات‌ها می‌تواند درجه حرارت بدن را بگیرد، سواب دهان را برای آزمایش جمع آوری کند و وقتی مردم ماسک نمی‌پوشند تشخیص دهد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید