پیوست/ مدیرعامل توییتر در اولین واکنش به هک گسترده‌ روز گذشته حساب‌های افراد مشهور در توییتر اعلام کرد که این روز برای او و همکارانش روز سختی بود.

جک دورسی مدیرعامل توییتر اعلام کرد که که تیمش در حال بررسی چگونگی این هک هستند و قول داد که با تکمیل اطلاعات تیم بازرسی ما «هر کاری در توانمان باشد» انجام خواهیم داد.

روز سختی برای ما در توییتر بود. همه ما نسبت به آنچه اتفاق افتاد حس خیلی بدی داریم.ما در حال بررسی هستیم و پس از اینکه درک بهتری از نحوه دقیق رخداد ها بدست آوردیم نتایج را با شما در میان خواهیم گذاشت. به امید موفقیت همکارانی که سخت در این زمینه مشغول کار هستند

ده ها حساب توییتر افراد مهم در یک کلاهبرداری مورد حمله قرار گرفت و در تمامی این حساب ها توییتی با این مضمون منتشر شد، تمامی پرداختی ها به حساب بیت کوین ارائه شده به صورت دوبرابر پس داده خواهد شد. براساس داده های وبسایت بلاکچین بیش از 100 هزار دلار طی 370 تراکنش به این کیف پول بیتکوین ارسال شده است.باراک اوباما رئیس جمهوری سابق امریکا و جو بایدن نماینده احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری در بین هک شده ها بودند. همچنین بیل گیتس بنیان گزار مایکروسافت، ایلان ماسک مدیر عامل تسلا، جف بزوس مدیر عامل آمازون، کانیه وست خواننده و مایکل بلومبرگ شهدار سابق شهر نیویورک و شرکت هایی همچون اپل و اوبر نیز قربانی این هک شدند.

پس از اینکه توییتر متوجه این هک شد، به صورت موقت امکان توییت کردن را در حساب های تایید شده (تیک آبی دار) غیرفعال کرد تا بتواند این مسئله را بررسی کند و بعد از بررسی ها شرایط به حالت عادی برگشتند.

در حال حاضر توییتر در حال بررسی شرایط و حوادث است. ما برای دریافت اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس گرفته ایم و این خبر به روز رسانی خواهد شد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم