شهر سخت افزار/ دستبندهای هوشمند و ورزشی شیائومی را بدون شکل می‌توان یکی از بهترین محصولات در نوع خود نامید. شیائومی با بروزرسانی سالانه دستبندهای خود همواره بر کیفیت و ویژگی‌های آنها می‌افزاید و جدیدترین محصول در این حوزه Mi Samrt Band 5 که می‌توان آن را بهترین دستبند تولید شده شرکت تا به امروز دانست.

اولین نکته‌ای که در مورد دستبند جدید شیائومی وجود دارد اضافه شدن عنوان «هوشمند» به نام این دستبند است که حالا به صورت کامل باید آن را Xiaomi Mi Smart Band 5 صدا بزنیم.

نکته دیگری که در ابتدای کار در مورد می اسمارت بند 5 جلب توجه می‌کند همچنان فقدان ارائه راهکار NFC به این دستبند است و این بدان معناست که همچنان نمی‌توان از آن برای پرداخت‌های الکترونیک بدون تماس استفاده کرد. البته اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته شیائومی نسخه ویژه‌ای از می بند 4 با قابلیت NFC را نیز تولید کرده و برای بازار اروپا در نظر گرفت و به همین دلیل شاید برای سال جاری نیز سیاستی اینچنین را از این شرکت دوست داشتنی چینی شاهد باشیم.

در مورد می اسمارت بند 5 دو تفاوت عمده دیگر نیز وجود دارد. اولین آنها استفاده از یک نمایشگر بزرگتر 1.1 اینچی است که 0.15 اینچ بزرگتر از نمایشگر 0.95 اینجی سال گذشته خواهد بود.

دستبندهای جدید از ویجت‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند که به کاربر اجازه می‌دهند بتوانند نشان‌گرهای ویژه سلامتی را ویرایش کرده و آنها را به صفحه خانگی دستبند خود بیفزایند. شیائومی در مراسم معرفی این دستبند اعلام کرده که با افزایش کیفیت، میزان دقت اندازه‌گیری ضربان قلب این دستبند 50 درصد بیشتر از نسخه سال قبل شده است ولی همچنان فقدان قابلیت اندازه گیری سطح اکسیژن خون یا همان SpO2 در این دستبند به شدت احساس می‌شود.

شیائومی در این مراسم اعلام کرد که 6 رنگ دستبند رسمی برای این بند هوشمند عرضه شده ولی کاربران تا 65 مدل صفحه زمینه را می‌توانند به عنوان تم دستگاه خود استفاده کنند. البته نکته مهم این است که تصاویری که تا به این لحظه برای این دستبند به عنوان صفحه خانگی ارائه شده چندان جالب توجه نیست و باید منتظر دیگر زمینه‌ها باشیم تا ببینیم اوضاع به چه نحو خواهد بود.

در بخش شارژدهی نیز که این روزها یکی از مهمترین ویژگی‌های قابل توجه دستبندهای هوشمند است شیائومی مدت زمان شارژدهی 14 روزه را اعلام کرده است.

میزان مقاومت این ساعت در برابر نفوذ آب نیز استاندارد 5ATM اعلام شده که می‌تواند برای شنا در استخرهای تا عمق حداکثر 5 متری مناسب باشد.

این ساعت همچنین توانایی شناسایی 11 نوع تمرین فیزیکی و همچنین تمرین‌های پرشی و حتی یوگا را نیز زیر نظر خواهد گرفت. شناسایی روند خواب استاندارد روزان و حتی چُرت‌های کوتاه برای استراحت نیز در این ساعت ممکن شده است و به واسطه آن می‌توان هر نوع کاربرد استراحت‌گونه‌ای را برای کاربر محاسبه و گزارش نمود. قابلیت شناسایی و ردیابی آیتم‌های ویژه سلامتی بانوان هم به تازگی به این ساعت اضافه شده که یک اقدام ستودنی و بسیار کاربردی خواهد بود.

شیائومی این امکان را نیز فراهم کرده که بتوان از این ساعت به عنوان ریموت کنترل نرم‌افزار دوربین در عکاسی نیز استفاده کرد.

شیائومی قیمت فروش این ساعت را 40 یورو اعلام کرده ولی کاربرانی که در اولین دور خرید آنها را سفارش دهند تنها نیاز به پرداخت 35 یورو خواهند داشت.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید