دیجیاتو/ فیسبوک از اپلیکیشن عجیبی به نام E.gg رونمایی کرده که قصد دارد حس و حال اینترنت دهه ۹۰ میلادی را زنده کند.

صفحه About یا «درباره» سایت E.gg مشابه صفحات قدیمی و نوستالژیک اینترنت در سال‌های قبل ساخته شده و تصویر متحرک Dancing Baby که یکی از اولین Gifهای معروف در سال‌های گذشته بود کنار آن قرار گرفته است. به گفته سازندگان در ساخت این پلتفرم از سایت‌های فراموش شده‌ای مثل MySpace و Geocities الهام گرفته شده است.
 
تیم توسعه اپلیکیشن‌های آزمایشی فیسبوک یا New Product Experimentation می‌گوید: «ایده کار کردن روی E.gg را زمانی شروع کردیم که برخی از ما متوجه فقدان روح اکتشافی، خام و نمادین اینترنت قدیمی شدیم. درست است که کار کردن با اینترنت قدیمی سخت و در برخی مواقع خطرناک بود، اما در آن شلوغی Gifهای پر زرق و برق، دست نوشته‌ها و صفحات شخصی کاربرانی دیده می‌شد که واقعاً دلسوز طرفداران بودند و قصد داشتند فضای دیجیتال خودشان را ایجاد کنند.»

از سایت E.gg می‌توان برای ایجاد کلاژ یا همان تکه‌چسبانی، تولید صفحات پر زرق و برق و یا صفحه «درباره» برای اپ‌های شخصی استفاده کرد. قرار است اپ iOS این سرویس نیز به زودی راه اندازی شود و کاربران به کمک آن می‌توانند صفحه یا به قول فیسبوک «بوم» را با انواع Gifها، تصاویر و نوشته‌ها پر کرده و پس از تکمیل شدن آدرس URL آن را برای اشتراک گذاری ایجاد کنند.

فیسبوک ثبت نام برای اپ E.gg را آغاز کرده و آن را به مرور در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم