گیم فا/ مدت زمان زیادی از انتشار بازی Baldur’s Gate 2 می‌گذرد و با توجه به نزدیک شدن به زمان انتشار نسخه‌ی سوم سری، بسیاری از هواداران مشتاق هستند تا هرچه سریع‌تر این بازی را پیش‌خرید کنند. با این حال، یکی از اعضای استودیوی سازنده با انتشار پیامی در حساب رسمی توییتر خود به این دسته از هواداران هشدار داده است و از آن‌ها خواسته تا در پیش‌خرید بازی عجله نکنند.

آقای مایکل دَوس (Michael Douse)، مدیر بخش انتشار بازی‌ها در استودیوی لارین (Larian Studios)، به کاربران هشدار داده است که در حال حاضر اقدام به پیش‌خرید بازی نکنند. اگرچه این موضوع کمی عجیب به نظر می‌رسد ولی آقای دوس بیان کرده است که پیش‌خریدهای ثبت شده در حال حاضر به هیچ وجه مورد تایید استودیوی سازنده نیستند.

به گفته‌ی آقای دوس، شواهد به خوبی نشان می‌دهند که امکان عدم تعهد برخی از فروشندگان به این پیش‌خریدها وجود دارد. با وجود این که تیم سازنده قصد دارد نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی را در آینده‌ی نزدیک عرضه کند، تاریخ انتشار نسخه‌ی نهایی نسخه‌ی سوم سری هنوز مشخص نشده است. آقای دوس به صراحت بیان کرده‌اند که هیچ بازه‌ی زمانی برای پیش‌فروش بازی Baldur’s Gate 3 در نظر گرفته نشده است و استودیوی لارین هیچ برنامه‌ای برای توزیع بازی از طریق خریده‌فروشان را ندارد. با توجه به این موضوع، استودیوی لارین هیچ تعهدی نسبت به تحویل بازی‌های پیش‌خرید شده از طریق این فرشندگان را نخواهد داشت.

اشاره‌ی مستقیم آقای دوس به خرده‌فروش‌ها احتمالا به مشکلات اخیر برخی از وب‌سایت‌های فروش دیجیتالی بازی برمی‌گردد. برخی از این وب‌سایت‌ها اخیرا به فروش سی‌دی کی‌های‌ (CD Key) دزدی متهم شده بودند. اگرچه آقای دوس بیان کرده است که با وب‌سایت‌های فروش بازی مشکلی ندارد ولی به گفته‌‎ی ایشان، استودیوی لارین در حال حاضر قصد همکاری با آن‌ها را ندارد.

نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی Baldur’s Gate 3 در ماه آگوست در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس استریم گوگل استیدیا قرار خواهد گرفت.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم