انتخاب/ این روز‌ها و در سایه شیوع کرونا، روش‌های مختلفی برای کنترل ویروس کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد که یکی از این روش‌ها استفاده از آمبولانس‌های رباتیک است. آمبولانس‌هایی که همه تجهیزات پزشکی را در خود جای داده اند و می‌توانند نقشی موثر در کنترل بیماری‌های همه گیر ایفا کنند.

شرکت مشاوره طراحی Manyone طرحی مفهومی را برای وسایل نقلیه الکتریکی مستقل و مقاوم در برابر همه گیری کرونا منتشر کرده است.

ربات پزشکی اضطراری موسوم به «نم باتز» یک طرح حمل و نقل فوق العاده است که در سایه شیوع کرونا مورد توجه قرار گرفته است. هر نم باتز مانند یک خودروی خودران است و اتاق آن برای یک نفر به همراه تجهیزات بهداشتی کامل مانند چراغ ضد عفونی کننده اشعه ماوراء بنفش جا دارد.

در شرایطی که نیاز به خدمات سریع پزشکی وجود دارد نم باتز می‌تواند با چند روش متفاوت مفید عمل کند و موثر واقع شود. از واحد‌های مستقل نم باتز می‌توان برای جابجایی بیماران، تجهیزات پزشکی، نمونه‌ها یا هر چیز دیگری که مورد نیاز است استفاده کرد.

این ربات آمبولانس می‌تواند برای حمل و نقل بیماران قرنطینه شده، بدون خطر قرار گرفتن در معرض تماس مستقیم با بیمار یا سایر مسافران، همانگونه که روش‌های حمل و نقل بزرگتر انجام می‌شود استفاده کرد.

هرچند این آمبولانس کوچک است، اما می‌تواند به راحتی تغییراتی را تحمل کند. سیستم تعلیق جلو به گونه‌ای طراحی شده است که پیاده رو‌ها را برای صندلی‌های چرخدار یا تختخواب‌های بیمارستانی در دسترس قرار دهد. این آمبولانس باتیک برای فعالیت در محلات پر ازدحام شهری طراحی شده است، چرا که اندازه کوچک آن باعث می‌شود عملیات کمک رسانی سریع‌تر انجام شود.

در مقایسه با میانگین سرعت کامیون‌های حمل بار در نیویورک (تن‌ها هفت مایل در ساعت) این کامیون‌های رباتیک با سرعت تقریبی ۲۰ مایل در ساعت حرکت می‌کنند. طراحی ساده، اما مفید دارای بخش‌هایی است که به راحتی می‌توان برای طیف وسیعی از موارد دیگر استفاده شود. 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم