گیم فا/ چند روز پیش، شرکت سونی زمان رویداد جدید State of Play را به‌صورت رسمی منتشر کرد. در حالی که هواداران زیادی درباره‌ی محتوای این برنامه کنجکاو هستند، یکی از افشاگران معروف بازی‌های ویدیویی اطلاعات جدیدی را در این باره منتشر کرده است. همراه گیمفا باشید.

شخصی با نام کاربری ۴chan که پیش از این اطلاعاتی از قبیل حضور انحصاری Spider-Man در نسخه‌‌های پلی‌استیشن Marvel’s Avengers و زمان رویداد State of Play را به‌درستی فاش کرده بود، اخیرا نیز اطلاعاتی از محتوای این رویداد را منتشر کرده است که البته فعلا در حد شایعه هستند. طبق این اطلاعات، به نظر می‌رسد که سونی قصد دارد تا در این مراسم به سرویس استریم خود موسوم به PlayStation Now و سرویس آنلاین خود یعنی Playstation Plus بپردازد.

این کاربر ادعا می‌کند که تغییرات مفصلی در این دو سرویس صورت گرفته است چرا که شرکت سونی بخشی کامل از مراسم خود را به چگونگی بهبود این سرویس‌ها در نسل نهم اختصاص داده است. در حالی که هواداران امیدوارند این تغییرات صورت گرفته منجر به افزایش تعداد بازی‌های رایگان یا کاهش قیمت اشتراک منجر شود، ممکن است با چنین تغییراتی مواجه نشویم و اتفاقاتی خلاف انتظار آن‌ها صورت بگیرد.

از طرفی دیگر، شایعاتی مبنی بر رایگان شدن Xbox Live Gold شنیده می‌شود. بعضی از هوادارن این شایعه را با مراسم State of Play مرتبط دانسته و احتمال می‌دهند چنین اتفاق مشابهی برای Playstation Plus هم رخ دهد. هر چند این تنها یکی از احتمالات است و شاید در پایان دیگر چنین سرویسی وجود نداشته باشد! چرا که دو سرویس PlayStation Now و Playstation Plus که در حال حاضر به‌صورت مجزا از هم قرار دارند، می‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند و در قالب یک سرویس جدید در دسترس بازی‌بازان قرار بگیرند. زمان همه‌ی ابهامات پیرامون این موضوع را از بین خواهد برد و به تمامی سوالات ما پاسخ خواهد داد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم