گجت نیوز/ گم کردن گوشی‌های این روزها بسیار پر ضرر خواهد بود؛ اما در صورت اتفاق، چگونه گوشی گمشده اندروید و یا آیفون خود را پیدا کنیم و نحوه گشتن به دنبال آن، به چه صورتی باید انجام پذیرد؟

با بالا رفتن قیمت گوشی در این روزها، گم کردن آن یک اتفاق بسیار پر زیان حساب می‌شود؛ چراکه نه تنها چندین میلیون تومان پول را از دست داده‌اید، بلکه بسیاری از اطلاعات شما نیز ربوده خواهد شد. گرچه گذاشتن قفل صفحه مانع از دسترسی افراد به گوشی شما می‌شود اما این روش امروزه به هیچ وجه کارساز نیست؛ با روش‌های زیادی می‌توان گوشی را ریست کرد تا قفل صفحه دور زده شود. با این حساب، اگر گوشی به هر طریقی گم شد، چگونه گوشی گمشده خود را هرچه سریع‌تر پیدا کنیم و از راه‌های قدیمی اقدام نکنیم؟

نحوه پیدا کردن گوشی گمشده اندروید
برای پیدا کردن گوشی گمشده اندروید واقعا کار بسیار ساده‌ای را خواهید داشت. در صورتی که به یکی از دستگاه‌هایی که با گوشی اصلی خود در آن اکانت مشترک دارید، دسترسی داشته باشید، می‌توانید به راحتی و با سرچ کردن عبارت Find My Phone در مرورگر، گوشی خود را پیدا کنید. این روش نیازمند یک گوشی و یا کامپیوتر است که در آن، وارد اکانت اصلی خود شده باشید. پس از آنکه با کلیک بر روی عبارت Locate، در نقشه مورد نظر گوشی را پیدا کردید، اگر به آن نزدیک بودید عبارت Ring را کلیک کنید تا گوشی شما به مدت ۵ دقیقه (حتی در حالت سایلنت و بی‌صدا) زنگ بخورد؛ سپس برای قطع کردن زنگ گوشی، دکمه پاور را فشار دهید. با این کار، گوشی شما که ممکن است کنار تخت و یا کاناپه قایم شده باشد، به راحتی پیدا می‌شود.

البته اگر پس از سرچ کردن این عبارت، نقشه مورد نظر برای شما نمایان نشد، پس از نوشتن عبارت Find My Phone در گوگل، وارد اولین سایت نتیجه شوید تا نقشه را مشاهده کنید.

همچنین اگر به گوشی یا دستگاهی از خودتان دسترسی ندارید، می‌توانید با استفاده از گوشی یک دوست و یا رفتن رفتن به کافی نت، با ورود به صفحه اصلی Google، وارد اکانت خود شوید و سپس مراحل بالا را انجام دهید (فراموش نکنید که اطلاعات ورود خود را در گوشی و یا کامپیوتر دیگران ذخیره نکنید و پس از اتمام کار، گزینه Log Out را انتخاب کنید).

نحوه پیدا کردن گوشی گمشده آیفون
پیدا کردن گوشی آیفون گمشده این روزها توسط برنامه Find My بسیار آسان شده است. این برنامه که مخصوص دستگاه‌های iOS است، به شما اجازه می‌دهد تا با ورود به آن (با ID گوشی گمشده)، همانند آموزش بالا، در نقشه مورد نظر گوشی خود را پیدا کنید. اگر گوشی در نزدیکی شما قرار دارد، با کلیک بر روی گزینه Play Sound صدای گوشی خود را خواهید شنید.

البته اگر به گوشی آیفون خود و یا دوستانتان دسترسی ندارید، با رفتن به وبسایت iCloud توسط رایانه نیز می‌توانید همین مراحل را طی کنید و با انتخاب گوشی خود، محل آخرین مکان ثبت شده آن را در نقشه مشاهده کنید.

همچنین در به به‌روزرسانی iOS 14 برنامه Find My بسیار پرکاربردتر نیز خواهد شد؛ چراکه طبق اعلام شرکت اپل، قرار است که دستگاه‌های دیگر غیر اپل نیز به لیست قابل یافتن‌ها، در این برنامه اضافه شوند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم