گیم فا/ ساعاتی پیش شرکت اسکوئر انکیس (Square Enix) جدیدترین آمار فروش بازی Final Fantasy 7 Remake را اعلام کرد. طبق این آمار، تا به حال مجموع فروش فیزیکی و دیجیتالی این بازی از مرز ۵ میلیون نسخه عبور کرده است. همچنین تاکنون ۲ میلیون نسخه از این بازی به صورت دیجیتالی به فروش رفته است که از این لحاظ پرفروش‌ترین عنوان دیجیتالی اسکوئر انیکس برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ محسوب می‌گردد.

پیشت‌تر در آخرین آماری که شرکت اسکوئر انیکس در ماه آوریل منتشر کرده بود، مجموع فروش فیزیکی و دیجیتالی این بازی به ۳٫۵ میلیون نسخه رسید. این در حالی است که فروش بازی Final Fantasy XV در ۲۴ ساعت اول انتشار خود به ۵ میلیون نسخه رسیده بود. اما نکته‌ی مهم اینجاست که بازی ذکر شده یک عنوان چند پلتفرمی بود، اما Final Fantasy 7 Remake تاکنون تنها برروی پلی‌استیشن ۴ منتشر شده است.

در همین حال، شرکت اسکوئر انیکس در روز گذشته اعلام کرد که به علت شیوع ویروس کرونا آمار فروش فیزیکی بازی Final Fantasy 7 Remake کمتر از حد انتظار بوده است. همچنین در حال حاضر قسمت دوم این نیز مراحل توسعه‌ی خود را طی می‌کند.

Final Fantasy 7 Remake هم‌اکنون برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. این بازی تا ماه آوریل سال ۲۰۲۱ در انحصار پلی‌استیشن ۴ است و احتمالاً پس از آن شاهد عرضه‌ی این اثر برروی پلتفرم‌های دیگر نیز خواهیم بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم