باشگاه خبرنگاران/ به تازگی بعضی اطلاعات تراشه اگزینوس ۸۸۰ استفاده شده در گوشی ویوو Y70s 5G در فضای مجازی فاش شده است.
 
سامسونگ در حال توسعه تراشه اگزینوس ۸۸۰ خود است. ما می‌دانیم که این تراشه در گوشی ویوو Y70s 5G قرار دارد و وظیفه کنترل عملکرد این دستگاه به عهده آن است. این یک تراشه 5G است که در واقع جایگزینی برای اسنپدراگون 765G و ۷۶۸ کوالکام در دستگاه‌های میان‌رده باکیفیت تلقی می‌شود.

یکی از سایت‌هایی فناوری که اخبار فاش شده را منتشر می‌کند به تازگی جزئیات جالبی از این تراشه منتشر کرده است. بر اساس جزئیات منتشر شده، این تراشه دارای دو هسته بزرگ Cortex-A77 و شش مدل کوچک‌تر A55 است.

علاوه بر این، پردازنده گرافیکی آن Mali-G76 است. باید به این مسئله اشاره کرد که هنوز اطلاعاتی درباره تعداد هسته‌های موجود در این پردازنده گرافیکی مشخص نیست. دقیقاً مانند اگزینوس ۹۸۰ باید یک مودم یکپارچه 5G نیز وجود داشته باشد. در ادامه فهرست جزئیات این تراشه را مشاهده می‌کنید:


اطلاعات تراشه جدید اگزینوس به طور کامل فاش شد
به طور کلی، اگزینوس ۸۸۰ کاملاً شبیه تراشه ۹۸۰ است؛ هرچند که از پتانسیل عملکرد کمی پایین‌تر برخوردار است. نتیجه Geekbench از Y70s مقایسه اولیه قدرت پردازنده را ارائه می‌دهد که تقریباً یکسان است. این که آیا منابع GPU کاهش می‌یابد یا خیر، هنوز برای ما مانند یک راز باقی مانده است.

اگزینوس نسبتاً به S765G نزدیک است. اما در تراشه کوالکام از هسته‌های Kryo 475 استفاده شده است که بر پایه هسته A76 قدیمی‌تر (Prime و Gold) و A55 (نقره) استوار هستند. آن‌ها ممکن است حتی از ساعت نیز دقیق‌تر باشند. امتیازات Geekbench که تاکنون به اشتراک گذاشته شده‌اند نشان می‌دهد که اگزینوس حداقل در عملکرد تک هسته‌ای صدرنشین جدول است. البته کوالکام تراشه جدید 768G را به زودی عرضه خواهد کرد. باید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از این تراشه زمان بیشتری را منتظر بمانیم اما مطمئنا در آینده‌ای نه چندان دور این اتفاق رخ خواهد داد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم