کلیک/ اگر امکان کامنت کذاشتن و لایک کردن برای شما محدود شده است، یعنی اینستاگرام شما را بلاک کرده است. در این مطلب روش خارح شدن از بلاک اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

شاید برای شما هم هنگام کار با اینستاگرام و وارد شدن به برخی از صفحات این شبکه اجتماعی محدودیت‌هایی از طرف اینستاگرام ایجاد شده باشد. مثلاً امکان کامنت گذاری یا لایک کردن پست‌ها برای شما مسدود شده باشد. در این مطلب قصد داریم تا نحوه خارج شدن از بلاک اینستاگرام را آموزش دهیم.

در حالی که انگیزه اصلی اینستاگرام در ایجاد این محدودیت‌ها جلوگیری از انتشار اسپم‌ها است. با این کار بسیاری از حساب‌های کاربری که محتوای نامناسب منتشر می‌کنند مسدود می‌شوند.

منظور از Action Blocked یا بلاک اینستاگرام چیست؟
وقتی اینستاگرام بر اساس الگوریتم‌ها و قواعد خاص خود به این نتیجه می‌رسد که محتواها یا کامنت‌هایی که فرد زیر پست‌های دیگران قرار می‌دهد با قواعد و قوانین این شبکه اجتماعی در تناقض است، برای مدتی فعالیت این کاربر را مسدود می‌کند که این کار به Action Blocked مشهور است. این محدودیت باعث می‌شود تا کاربر مسدود شده برای مدتی نتواند کامنتی زیر پست‌های دیگران قرار دهد و یا آن‌ها را لایک کند.

این روش یک راه برای کنترل محتواهایی است که افراد در اینستاگرام تولید می‌کنند.

دلایل بلاک شدن افراد برای کامنت‌گذاری یا لایک کردن پست‌ها دیگران در اینستاگرام
دلایل زیادی وجود دارد که بر اساس آن اینستاگرام فعالیت‌های کاربر را برای مدتی مسدود می‌کند.

فالو کردن تعداد کاربر بیشتر از حد مجاز در روز
استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای افزایش فالوورها
استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای گرفتن تعداد لایک بیشتر در اینستاگرام
استفاده از کامنت‌های مشابه چندین بار برای چندین پست
لایک کردن تعداد زیادی عکس در یک بازه زمانی کوتاه مدت

اگر هر کدام از این کارها را انجام دهید اینستاگرام برای مدت زمانی فعالیت‌ شما در این شبکه اجتماعی را محدود یا مسدود می‌کند.

چطور از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟


استفاده از شبکه اینترنت موبایل
اگر اینستاگرام شما را مسدود کرده است به این معنا است که IP شما را شناسایی کرده و هر گونه فعالیت از سمت این IP را مسدود کرده است. به عبارت دیگر حساب کاربری شما مسدود نشده است. بنابراین یکی از راه‌های رفع محدودیت عوض کردن IP است. اگر از اینترنت WiFi استفاده می‌کنید به جای آن از اینترنت خط خود استفاده کنید و یا برعکس.

برای مدت 24 یا 48 ساعت هیچ فعالیتی در اینستاگرام انجام ندهید
اگر راه حل اول یعنی عوض کردن IP جواب نداد می‌توانید برای مدت 24 یا 48 ساعت در اینستاگرام هیچ فعالیتی انجام ندهید. مثلاً هیچ پستی را لایک نکنید، هیچ فردی را فالو نکنید و یا هیچ کامنتی برای هیچ پستی قرار ندهید. به عبارت دیگر 24 تا 48 ساعت به حساب کاربری خود در اینستاگرام استراحت بدهید.

شبکه‌های اجتماعی دیگر خود را به اینستاگرام لینک دهید
اگر در شبکه اجتماعی دیگر فعالیت دارید برای اینکه اینستاگرام شما را به عنوان اسپم شناسایی نکند، حتماً لینک حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی دیگر را در صفحه خود قرار دهید. به این ترتیب اینستاگرام حساب کاربری شما را به عنوان یک حساب کاربری واقعی شناسایی می‌کند. برای قرار دادن لینک حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی دیگر در اپلیکیشن اندرویدی یا آیفون اینستاگرام روی آیکون 3 نقطه کلیک کنید. در صفحه باز شده حساب‌های کاربری مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت روی دکمه Add Account کلیک کنید.

اپلیکیشن‌های شخص ثالث جذب کننده فالوور و از این دست از گوشی خود پاک کنید.
یکی از دلایلی که اینستاگرام ممکن است فعالیت‌های شما را مسدود کند، استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای پیدا کردن فالوور یا گرفتن لایک بیشتر در پست‌ها است. اگر در اینستاگرام فعالیت شما محدود یا مسدود شد حتماً این اپلیکیشن‌ها را از گوشی خود خذف کنید.

مسدود شدن یا محدود شدن فعالیت خود را به اینستاگرام اطلاع دهید
اگر فکر می‌کنید هیچ کدام از فعالیت‌های شما در اینستاگرام مغایر قوانین این شبکه اجتماعی نبوده است حتماً بلاک اینستاگرام خود را به این کمپانی اطلاع دهید. برای این کار اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندرویدی خود باز کنید، روی آیکون 3 نقطه که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. در گوشی‌های آیفون روی علامت Setting کلیک کنید.

سپس در صفحه باز شده روی گزینه Report a Problem کلیک کنید. از منوی باز شده روی گزینه Report a Problem را انتخاب کنید. مسدود شدن یا محدود شدن فعالیت خود را در این قسمت توضیح دهید و ارسال کنید.

جلوگیری از مسدود شدن حساب کاربری در اینستاگرام
اگر حساب کاربری شما قبلاً مسدود شده و از مسدود شدن درآمده باید بدانید که برای جلوگیری از وقوع مجدد این اتفاق چه کارهایی باید انجام دهید.

تعداد فعالیت‌های روزانه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را کاهش دهید. نیازی نیست برای هر پستی که مشاهده می‌کنید کامنتی قرار بدهید یا آن را لایک کنید. از قرار دادن کامنت‌های یکسان برای چندین بار جدا خودداری کنید.
تعداد افرادی را که هر روز فالو می‌کنید یا آن‌ها را لیست فالوورهایتان حذف می‌کنید محدود کنید.
از اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای جمع کردن فالوور یا تعداد لایک بیشتر استفاده نکنید.
حتماً در اینستاگرام یک پروفایل کامل برای خود ایجاد کنید. به عبارت دیگر همه گزینه‌هایی که باید برای ساخت پروفایل به آن‌ها پاسخ بدهید را پر کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم