ترنجی/ بسیاری از تولیدکننده های گوشی های هوشمند در حال کار بر روی دستگاه هایی هایی با فناوری دوربین زیر نمایشگر هستند. گمانه زنی شده است که تلفن های پرچمدار در سال ۲۰۲۱ می توانند از فناوری دوربین زیرنمایشگر استفاده کنند تا تجربه کاملی را بدون استفاده از ناچ یا سوراخ نمایشگر به کاربران ارائه دهد. امروز خبر می رسد که اولین گوشی با دوربین زیر نمایشگر ZTE Axon 20 5G خواهد بود. دستاورد قابل توجهی برای ZTE به شمار می رود.

در حالی که چندین تولید کننده تلفن های هوشمند در حال کار بر روی این فناوری هستند، ZTE برای تأیید این که به زودی اولین گوشی هوشمند دوربین زیر صفحه نمایش جهان را به بازار عرضه خواهد کرد، یک اعلانیه منتشر کرده است. به نظر می رسد ZTE Axon 20 5G اولین گوشی است که از این فناوری استفاده می کند.

نی فی که در ماه ژوئن به عنوان رئیس بخش موبایل ZTE منصوب شد، امروز به Weibo رفت تا تأیید کند که ZTE اولین تلفن هوشمند جهان را با فناوری دوربین نمایشگر به بازار عرضه خواهد کرد. فی نام و تاریخ ارایه گوشی هوشمند را مشخص نکرده است. با این حال، یک منبع معروف چینی فاش کرده است که فناوری پیشرفته دوربین سلفی برای اولین بار در ZTE A20 5G مشاهده می شود.

این منبع تصویری را به اشتراک گذاشت تا نشان دهد تلفن ZTE A2021 که مجوز تنظیم مقررات رادیویی دولتی چین (SRRC) را دریافت کرده است، با عنوان ZTE A20 5G آغاز به کار خواهد کرد. به نظر می رسد که این گوشی در واقع می تواند به عنوان تلفن سری آکسون وارد شود.

پرچمدار ZTE Axon 10 Pro 5G که اوایل امسال به طور ارایه آغاز شد، دارای شماره مدل A2020 است. از این رو SRRC دارای گواهینامه A2021 می تواند تلفن Axon 20 5G باشد. در حال حاضر هیچ کلمه ای درباره مشخصات دستگاه وجود ندارد.

با توجه به فناوری دوربین زیر نمایشگر Axon 20 5G احتمالا ZTE از فناوری Visionox استفاده خواهد کرد. ماه گذشته، Visionex تأیید کرد که تولید انبوه فناوری دوربین تحت نمایشگر خود را آغاز کرده است و تلفن های مجهز به آن به زودی در حال عرضه هستند.

منتظر گوشی پیشرو ZTE هستید؟ من از بابت فناوری نوین آن کنجکاو هستم.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم