ترنجی/ سونی برای اولین بار در چهار سال گذشته، از اسمارت‌فون‌های اکسپریا سود خواهد کرد

سونی اعلام کرده است که بر اساس نتایج عملیات‌ها از آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱، کسب‌وکار موبایل این شرکت، برای اولین بار در چهار سال گذشته، سودی را برای این شرکت به ارمغان خواهد آورد.

طبق آخرین گزارش سونی از نتایج سه‌ماهه دوم امسال، این شرکت موفق به فروش ۸۰۰ هزار اسمارت‌فون اکسپریا شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، با کاهش ۱۰۰ هزار عددی روبه‌رو شده اما نسبت به سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰، این مقدار دو برابر شده‌است. با توجه به بحران بازار و کاهش تقاضا به دلیل فراگیری ویروس کرونا، نتایج کنونی سونی می‌تواند به‌عنوان یک موفقیت درنظر گرفته شود.

این شرکت برای آینده‌ی کوتاه‌مدت خود، روی دستگاه‌های پایین‌رده و بالارده حساب باز کرده‌است. طبق گفته‌ی سونی، بازار در حال حاضر به آرامی به سمت دستگاه‌های مقرون به‌صرفه حرکت می‌کند؛ در حالی که تقاضا برای پرچم‌دارها رو به کاهش است. البته سونی به چشم پدیده‌ای موقت به این موضوع نگاه می‌کند و معتقد است که دستگاه‌های بالارده‌ی آن، همچنان در آینده محبوب‌تر خواهند شد.

سونی به این نکته اشاره کرده است که صنعت اسمارت‌فون، رفته‌رفته و به‌آرامی به سمت بخش‌های میان‌رده و پایین‌رده در حال حرکت است. به باور سونی، این گذار موقت است و مدل‌های پرچم‌دار، سرانجام بازهم پرطرفدار خواهند شد اما در حال حاضر، این شرکت در نظر دارد تا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، بر روی اسمارت‌فون‌های مقرون به‌صرفه‌ی بیشتری تمرکز کند.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم