ترنجی/ دیروز بود که شیائومی می ۱۰ اولترا رسما معرفی شد. این دستگاه ۳ عدد ۱۲۰ خاص در مشخصات خود دارد که عبارت است از شارژر ۱۲۰ وات، نمایشگر ۱۲۰ هرتز و زوم ۱۲۰ برابر. شارژر ۱۲۰ وات نوآورترین و کاربردی ترین این لیست سه گانه است و نگاه خیلی ها به آن است. اما سرعت شارژر ۱۲۰ وات شیائومی می ۱۰ اولترا دقیقا چقدر است؟ اجازه بدهید آن را بررسی کنیم.

نکته قابل یادآوری این است که باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری شیائومی می ۱۰ اولترا از نوع گرافنی است. این شرکت ادعا کرده که باتری مذکور پس از ۸۰۰ باز شارژ و دشارژ شدن فقط ۱۰٪ تخریب می شود و این جذاب است.

همچنین شارژر ۱۲۰ وات مذکور که یکی از سریع ترین شارژر های موبایلی موجود در بازار است، به رایگان و درون جعبه دستگاه به شما ارایه می شود. این در بازه ای که شایعه حذف شارژر از جعبه آیفون ها و دیگر رقبا مطرح است، خوشحال کننده به نظر می رسد.

اما سرعت این شارژر چقدر است؟ در معرفی رسمی دستگاه گفته شد که تنها ۲۳ دقیقه زمان نیاز است تا یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی به طور کامل شارژ شود و در ۵ دقیقه می تواند آن را تا ۴۱ درصد شارژ کند. اما ارقام اعلام شده با کاربرد واقعی تا چه میزان مطابقت دارد؟ صاحب نظران فناوری چینی که قبلا دستگاه را برای تست در دست گرفته بودند، تصمیم گرفتند این موضوع را دریابند.

بهترین و خلاصه ترین راه برای عنوان کردن آن، نمودار زیر است:

با توجه به نتایج شارژ شدن Xiaomi Mi 10 Ultra با شارژر جدید ۱۲۰ وات مشخص شد که شما واقعا می توانید گوشی هوشمند را از ۰ تا ۱۰۰ درصد فقط در ۲۳ دقیقه شارژ کنید. اما در پنج دقیقه اول، باتری 36٪ شارژ می شود و این ۵ درصد کمتر از ادعای 41 درصدی شیائومی است. همچنین در 10 دقیقه، ظرفیت باتری 59٪، 15 دقیقه 79٪ و 20 دقیقه 95٪ شارژ می شود.

نظر شما درباره عملکرد شارژر ۱۲۰ وات شیائومی چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم