ترنجی/ با تحریم های متعدد هواوی در زمینه های مختلف، رقبای این شرکت که از نظر فناوری واقعا عقب تر هم هستند اما توفیقات اجباری پیدا می کنند! براساس وب سایت رسمی اریکسون، این شرکت در حال حاضر ۱۰۰ قرارداد 5G تجاری دارد. از هم اکنون، اریکسون با ۵۸ مشتری اپراتور یک قرارداد تجاری 5G دارد. علاوه بر این، تجهیزات برای 56 شبکه تجاری 5G در حال حاضر عملیاتی در ۲۳ کشور فراهم می کند. شبکه 5G آن نیز در پنج قاره برقرار است.

اریکسون دیروز با اعلام توافقنامه همکاری 5G با Telekom Slovenije به این نقطه عطف رسیده است. از اوایل مراحل تحقیق و توسعه 5G، اریکسون همچنین با شرکای اصلی ارائه دهنده خدمات همکاری داشته است. این شرکت اولین توافقنامه همکاری عمومی 5G خود را در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد.

در ابتدا، این مشارکت فناوری و مشارکت تفاهم نامه بود و پس از آن آزمایش فناوری 5G NR انجام شد. پس از این، اعلامیه های آنلاین و معاملات تجاری نیز انجام شد. اولین راه اندازی تجاری آن از یک شبکه 5G به سال ۲۰۱۸ باز می گردد.

علاوه بر این، قراردادهای اریکسون شبکه دسترسی رادیویی (RAN) و استقرار شبکه اصلی را پوشش می دهد. این قراردادها توسط محصولات و راه حل هایی از پرتفوی محصولات شبکه Ericsson Radio و Ericsson Cloud Core پشتیبانی می شوند.

استقرار شبکه 5G اریکسون شامل 5G NSA ، 5G SA و فناوری اشتراک طیف (spectrum sharing) اریکسون است. آنها همچنین شامل قابلیت های بومی ابری از شبکه اصلی 5G دو حالته اریکسون هستند.

اریکسون برای پشتیبانی از موارد پهن باند تلفن همراه پیشرفته و ثابت، شبکه های 5G را در باندهای بالا، متوسط ​​و کم فرکانس در محیط های مختلف شهری، حومه و روستایی مستقر کرده است.

رئیس و مدیرعامل اریکسون، Börje Ekholm گفت: “نیازهای مشتری از ابتدا در هسته توسعه و تکامل فناوری 5G اریکسون بوده است. ما به این موضوع متعهد شده ایم که ۱۰۰ ارائه دهنده خدمات ارتباطی در سراسر جهان را انتخاب کنیم تا فناوری ما را برای دستیابی به موفقیت 5G خود انتخاب کنند … ما همچنان مشتری محور خواهیم بود و به آنها در ارائه مزایای 5G به عنوان یک زیرساخت اصلی ملی برای مشتریان، صنایع و جامعه و کشور کمک خواهیم کرد.”

اریکسون همچنین با شرکای خدماتی، دانشگاه ها، موسسات فنی و شرکای صنعتی همکاری کرده است تا موارد تجاری و مصرفی 5G را ایجاد کند. این موارد استفاده شامل اتوماسیون کارخانه، دفاتر هوشمند، جراحی از راه دور و سایر برنامه های سازمانی و صنعت نسخه ۴ است.

نظر شما درباره پیشرفت اریسکون در زمینه شبکه 5G چیست؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم