شهر سخت افزار/ در یک خبر خوب برای علاقه‌مندان به گوشی‌های اندرویدی نوکیا، گوگل و کوالکام اقدام به سرمایه گذاری قابل توجهی بر روی گوشی های نوکیا کرده اند. این اقدام گوگل و کوالکام می‌تواند در راستای پُر کردن خلاء ناشی از احتمال توقف تولید گوشی‌های هواوی باشد.

طبق اعلام HMD Global، این شرکت موفق شده در همکاری با چند شرکت دیگر که گوگل و کوالکام اصلی ترین آنها هستند، مبلغ 230 میلیون دلار سرمایه جذب جدید کنند. این سرمایه صرف طراحی و تولید محصولات آتی برند نوکیا خواهد شد.

به گفته این شرکت، 230 میلیون دلار سرمایه جدید جذب شده به HMD Global امکان رشد در بازار گوشی‌های 5G را از طریق عرضه مدل‌های بیشتر و در بازارهای جهانی می‌دهد.

ممکن است گوگل در سایه تحریم‌های شدید آمریکا علیه هواوی، به دنبال یافتن یک سازنده بزرگ جدید برای گوشی‌های اندرویدی باشد.

در حال حاضر نوکیا تنها 1 درصد بازار گوشی های هوشمند دنیا را دارد و سیزده مین سازنده گوشی موبایل دنیا است. با این حال HMD Global مزایای بزرگی دارد که رقبا از آن بی نصیب هستند. از جمله این مزایا می توان نفوذ برند نوستالژیک نوکیا، شرکای بزرگ و سابقه همکاری دیرینه نوکیا با شرکت هایی چون کوالکام، نوکیا و اپراتورهای بزرگ را برشمرد.

حالا که دیگر گوشی های آنر و هواوی با فروش چند صد میلیونی در خارج از چین در دسترس نیستند یا رغبت زیادی برای خرید آنها وجود ندارد، فرصت کم نظیری برای برندهایی چون نوکیا است تا بخشی از بازار هواوی را به دست بیاورند.

حالا باید منتظر ماند و دید سرمایه گذاری جدید کوالکام و گوگل بر روی گوشی‌های نوکیا چقدر در رشد محبوبیت و فروش گوشی‌های نوکیا مؤثر خواهد بود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم