شهر سخت افزار/ گوگل قرار است در پاییز پیش رو یک بروزرسانی مهم و بزرگ را برای سیستم عامل Wear OS که این روزها بر روی بسیاری از ساعت ها و دست بند های هوشمند یافت می شود منتشر کند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی این شرکت، یکی از مهم ترین قابلیت های جدید این بروزرسانی، امکان اجرای برنامه ها، 20 درصد سریع تر از قبل است.

گول در نظر دارد با انتشار نسخه جدیدی از سیستم عامل Wear OS، نشان دهد که کاملاً سیستم عامل اختصاصی خود برای ساعت ها و دست بندهای هوشمند را فراموش نکرده است. براساس خبرها و گزارش های در دسترس این نسخه جدید نسبت به نسخه کنونی دارای قابلیت ها و ویژگی های جدیدِ قابل توجهی است.

قرار است در این نسخه امکان اتصال (Pairing) ساعت های هوشمند با دیگر دستگاه های هوشمند نظیر گوشی های همراه آسان تر شود. همچنین قرار است در این نسخه از سیستم عامل Wear OS، با یک برنامه پیش بینی و نمایش آب و هوای جدید روبرو شویم. اما طبق اطلاعاتی که امروز از سوی گوگل منتشر شد، مهم ترین قابلیت جدید این نسخه تازه از سیستم عامل Wear OS، سرعت بسیار بهتر آن در اجرای برنامه ها است.

گوگل در این خبر اعلام کرده است که با بهینه سازی این سیستم عامل به منظور استفاده بهتر از پردازنده، توانسته است سرعت اجرای برنامه ها را در این نسخه جدید تا 20 درصد بهبود ببخشد. علاوه بر این، گوگل اعلام کرده است که نسخه بعدی از سیستم عامل Wear OS قادر است از پردازنده های جدید Snapdragon Wear 4100 و 4100 Plus نیز پشتیبانی کند. به این ترتیب باید انتظار داشت که نسل بعدی از ساعت ها و دست بندهای هوشمند در هنگام اجرای برنامه ها دارای سرعت و عملکرد بسیار بهتری باشند.

گوگل همچنین به کاربران این سیستم عامل خود قول داده است که در نسخه جدید از این سیستم عامل رابط کاربری و المان های ظاهری جدیدی را در اختیار آن ها قرار دهد. بنا به گفته این شرکت، این المان ها به کاربران کمک می کنند که مدهای مختلف ساعت و دست بند هوشمند خود را راحت تر کنترل و مدیریت کنند. این رابط کاربری همچنین قرار است کار اتصال ساعت های هوشمند به دیگر دستگاه ها را ساده کنند. البته هنوز تصویری از رابط کاربری و این المان های ظاهری در دسترس قرار نگرفته است.

برنامه آب و هوایی جدید این سیستم عامل نیز که قرار است در اواخر سال جاری میلادی منتشر شود به گونه ای طراحی شده است تا اطلاعات لحظه ای مربوط به آب و هوا و همچنین پیش بینی  های صورت گرفته برای آن را خیلی سریع تر در اختیار کاربران خود قرار دهد. به این ترتیب کاربران در نسخه جدید از سیستم عامل Wear OS می توانند با یک نگاه سریع و اجمالی به نمایشگر ساعت خود، به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. این برنامه همچنین قرار است در بخش ایجاد و نمایش اعلان های مربوط به آب و هوا قابلیت هایی را در اختیار داشته باشد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم