گیم فا/ اخیرا شرکت بازی‌سازی کپکام (CapCom) در خبری رسمی اعلام کرد که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Resident Evil 3 از زمان عرضه‌ی خود در ماه ژوئن حدود ۲٫۷ میلیون نسخه فروش داشته است. با این که این میزان فروش ابدا کم به نظر نمی‌رسد اما باید توجه داشت که عنوان Resident Evil 2 Remake در مدت مشابه پس از عرضه‌ی خود به فروشی بالغ بر ۴٫۲ میلیون نسخه‌ای دست یافته بود که در مقایسه با عنوان Resident Evil 3 Remake اختلاف زیادی را نشان می‌دهد.

از آن‌جا که نسخه‌ی Resident Evil 3 Remake با ستایش و استقبال کمتر منتقدان همراه شد و در زمینه‌ی فروش، محبوبیت و نمرات نتوانست به بازی قبلی این سری برسد، افراد زیادی تصور کردند که شرکت کپکام از عملکرد این بازی به شدت ناامید بوده و از توسعه‌ی آن پشیمان است اما ظاهرا این‌گونه به نظر نمی‌رسد. به تازگی استودیوی کپکام در یک مصاحبه‌ی رسمی به ارائه‌ی اطلاعات جدیدی از عملکرد اقتصادی خود در سه ماهه‌ی اخیر پرداخت و اعلام کرد که میزان فروش بازسازی نسخه‌ی سوم سری Resident Evil مطابق انتظار آن‌ها بوده است و در مقایسه با میزان فروش بازی اصلی یعنی Resident Evil 3: Nemesis، یک موفقیت به شمار می‌آید. همچنین این شرکت اعلام کرد که برای تعطیلات پیش رو سیاست‌های اقتصادی و تخفیفی خوبی برای عناوین بازسازی شده‌ی خود در نظر خواهد گرفت تا کمی به میزان فروش آن‌ها کمک کند.

شرکت کپکام در این باره اظهار داشت:

با توجه به میزان فروش و استقبال بازی‌بازان از نسخه‌ی اصلی Resident Evil 3: Nemesis، ما انتظار این میزان فروش را برای بازی Resident Evil 3 Remake داشتیم و فروش این عنوان کاملا مطابق با انتظارات اقتصادی ما پیش رفت. ما نگاهی ویژه به آینده داریم. استراتژی‌های قیمت‌گذاری خوبی را برای هدف قرار دادن تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ یعنی از ابتدای پاییز تا پایان آن در نظر داریم و با اقداماتی که انجام خواهیم داد به فروش عناوین بازسازی شده‌ی خود کمک می‌کنیم.
همچنین آن‌ها در طول این جلسه‌ی مالی به قیمت عناوین شرکت کپکام برای نسل بعدی اشاره داشتند و اعلام کردند که در حال حاضر برای قیمت بازی‌های خود برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس برنامه‌ریزی نکرده‌اند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم