شهر سخت افزار/ نشریه دیجیتایمز از مدیرعامل یکی از سازندگان ماژول‌های حافظه رم و SSD نقل کرده آنها دست کم تا پایان نیمه اول سال 2021 میلادی افزایش قیمت تراشه‌های حافظه DRAM و NAND را پیش‌بینی نمی‌کنند، بنابراین به نظر نمی‌رسد در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت هیچ یک از انواع حافظه ذخیره سازی دیجیتال باشیم.

این نشریه از چانگ چیان، مدیر عامل کمپانی اپیسر نقل کرده که آنها برای نیمه اول سال 2021 میلادی عرضه بیش از تقاضا را پیش بینی می‌کنند و انتظار نمی‌رود شاهد افزایش قیمت تراشه‌های حافظه DRAM و NAND باشیم.

شیوع جهانی ویروس کرونا، بیکار شدن بسیاری‌ها و کاهش درآمدها، باعث کاهش تقاضا برای انواع حافظه دیجیتال شده است. البته برخی محصولات چون لپ تاپ با افزایش تقاضا در پی رشد دورکاری روبرو بوده‌اند اما ماژول‌های حافظه رم و SSD ها تقاضای چندانی ندارند.

آن‌طور که مدیرعامل اپیسر می‌گوید، سازندگان تراشه‌های حافظه DRAM و NAND پیش بینی می‌کنند عرضه بیش از تقاضا دست کم تا پایان نیمه اول سال 2021 ادامه داشته باشد و قیمت های پایین فعلی حفظ شوند.
هم زمان می دانیم کمبود برخی قطعات موجب کاهش تولید محصولات پر تقاضا چون لپ تاپ‌ها شده است که خود به کاهش هرچه بیشتر تقاضا برای تراشه‌های حافظه دامن زده است.

هرچند برخی از تراشه‌های مورد استفاده در لپ تاپ‌ها با کمبود روبرو هستند، اما تراشه‌های حافظه DRAM و NAND به وفور در دسترس هستند و شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود؛ دست کم این چیزی است که مدیرعامل اپیسر می‌گوید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم