فارنت/ سرانجام Nintendo 3DS به پایان عمر خود رسید. شرکت نینتندو به تازگی از توقف تولید کنسول دستی 3DS خود خبر داده است.
 
با توجه به وب‌سایت ژاپنی نینتندو این شرکت تولید تمامی نسخه‌های Nintendo 3DS را متوقف کرده است. به این ترتیب یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های دستی تاریخ دیگر تولید نخواهد شد. در واقع در این وب‌سایت کماکان محصولات 3DS LL، 2DS LL و 2DS وجود دارند اما در صفحه مخصوص هر محصول عبارت «توقف تولید» درج شده است. مشخص نیست نینتندو دقیقاً چه زمانی تولید 3DS را متوقف کرده اما اخیراً کاربران ژاپنی توییتر متوجه این اتفاق شده‌اند.

نینتندو 3DS که در سال ۲۰۱۰ معرفی و در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد تاکنون بیش از ۷۵ میلیون دستگاه فروش داشته است. این فروش عالی از کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت و یا کنسول‌های محبوبی مثل سگا جنسیس، سوپرنینتندو و پلی‌استیشن ویتا بالاتر بوده است. در واقع فروش نینتندو 3DS در ابتدا بسیار ضعیف بود اما پس از کاهش چشمگیر قیمت، فروش این کنسول نیز سرعت گرفت. نینتندو برای دلجویی از مشتریان اولیه این کنسول ۲۰ بازی NES و گیم‌بوی Advanced را برای آن‌ها رایگان کرد.

نیتندو 3DS چندین نسخه و بازطراحی در طول عمر خود داشت. مدل بزرگ‌تر 3DS XL، مدل بهبود یافته 3DS جدید و البته کاهش قیمت 2DS و نسخه جدید 2DS XL. نینتندو توانست با این کنسول عملکرد ضعیف Wii U را نیز در سایه قرار دهد. این شرکت ژاپنی تاکنون بیش از ۳۸۴ میلیون بازی 3DS فروخته است.

با این‌حال توقف تولید Nintendo 3DS چندان هم دور از انتظار نبود. این شرکت حالا کنسول دستی سوییچ را در دست تولید و عرضه دارد که یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های دنیاست.

این شرکت با استفاده از شکل هیبریدی سوییچ و البته گیم‌پلی خلاقانه بازی‌ها و لوازم جانبی جذاب این کنسول توجه گیمرها را به خود جذب کند. موفقیت سوییچ در زمانی اتفاق می‌افتد که با توجه به گوشی‌های هوشمند قدرتمند، کسی تصور نمی‌کرد کنسول‌های دستی بار دیگر موفق شوند. انتظار داریم با توجه به روند خوب فروش سوییچ، فروش این کنسول در آینده نزدیک از 3DS نیز عبور کند.

نظر شما در مورد توقف تولید Nintendo 3DS چیست؟ آیا تجربه بازی با این کنسول محبوب را دارید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم