ترنجی/ امروز روز بزرگی برای طرفداران کنسول بازی محبوب سونی است. صبح بود که برای شما نوشتیم قیمت پلی استیشن ۵ بین ۳۹۹ تا ۴۹۹ دلار و عرصه آن از ۲۲ آبان ۹۹ خواهد بود. اطلاعات رسمی پیرامون این کنسول بالاخره گسترش یافتند و حالا ما حتی ابعاد آن را می دانیم. پیش از این حدس زده می شد که کنسول ژاپنی ها بزرگ باشد اما نه با دقت بالایی. امروز مشخص شده که پلی استیشن ۵ از نظر ابعادی بزرگترین کنسول دنیای مدرن است. از نظر ابعادی می توان گفت که نسبت به کنسول های مایکروسافت واقعا حجیم تر هستند. اجازه بدهید ببینیم چقدر؟

وقتی خوره های اینترنتی نشان دادند که پلی استیشن ۵ بسیار عظیم است، ما بسیار جذب آن اطلاعات شدیم، اما حتی تصاویر فانتزی آنها نیز نمی توانستند ما را کاملا برای اندازه واقعی PS5 آماده کنند.

تقریباً نیم ساعت پس از آنکه سونی سرانجام قیمت و تاریخ انتشار کنسول نسل بعدی را فاش کرد (399 دلار یا 499 دلار ، ۲۲ آبان)، این شرکت یک صفحه مشخصات کامل منتشر کرد که شامل ابعاد کنسول است و این یک هیولاست.

خیلی سریع بگویم ، بزرگترین کنسولی که تاکنون ساخته شده چیست؟ آیا شما گفتید Xbox اصلی 2001 یا Xbox One اصلی در اندازه VCR؟ شاید PS3 مدل 60 گیگابایتی این لقب را در ذهن شما داشته باشد. اشتباه! PS5 از همه بزرگتر است.

طبق گفته سونی، PS5 تقریباً 390 میلی متر ارتفاع، 260 میلی متر عمق و 104 میلی متر عرض دارد و این بزرگترین کنسول بازی است که احتمالا تاکنون شنیده اید. (به نظر من این باعث می شود در مقیاس رایانه های شخصی، یک کیس 10.5 لیتری باشد) مدل بدون درایو دیسک؟ داستان مشابه است اما فقط ۱۲ میلی متر باریکتر خواهد بود.

من اعداد را به CompareSizes.com متصل کردم تا ببینم چطور در بین کنسول هایی قرار دارد که قبلاً به دلیل بزرگ بودن آنها مسخره شده بودند:

از چپ به راست: PS3 مدل 60 گیگابایت، ایکس باکس، ایکس باکس وان، نسخه دیجیتال PS5 و PS5

به سختی می توان مقایسه کرد. PS5 بسیار بزرگتر است، حتی نمی توانید بحث کنید که طراحی سه بعدی اندازه واقعی آن را کاهش می دهد. من کاملا مطمئن هستم که برای بزرگتر شدن ابعاد کنسول های بازی باید به ماشین های بازی با تلویزیون های CRT داخلی یا رایانه هایی مانند Commodore 64 برگردید.

و پسر! این جعبه خیلی بزرگتر از Xbox Series X و Xbox Series S جدید است:

توجه داشته باشید که ابزار 3D پشت هر کنسول را نشان نمی دهد. PS5 بسیار عمیق تر از Xbox است.

حتی لازم نیست به شما بگویم کدام کنسول کدام است. کاملا واضح است. به یاد داشته باشید وقتی نگران بودیم آیا Xbox جدید در میزهای ما جای می گیرد؟

اوه و یک نکته کوچک وجود دارد که من فراموش کردم ذکر کنم ، که این موضوع را حتی بهتر می کند: طبق اعلامیه مطبوعاتی، سونی “بزرگترین لوازم جانبی پیش بینی شده” یا پایه اختیاری PS5 را در آن اندازه گیری ها لحاظ نمی کند.

آن جعبه های زرد و آبی را می بینید؟ حال تصور کنید که برخی از باله ها قسمت بالای آنها را بیرون زده اند.

اگر دوست دارید بدانید PS5 حدود 4.5 کیلوگرم یا حدود 10 پوند وزن دارد. حذف درایو دیسک شما را به 3.9 کیلوگرم یا 8.6 پوند کاهش می دهد. توجه داشته باشید، من PS3 مدل 60 گیگابایتی خود را با وجود قوی بودنش دوست داشتم و شک دارم در مورد PS5 احساس متفاوتی داشته باشم. بقیه برگه مشخصات نیز بسیار چشمگیر است!

نظر شما چیست؟ ابعاد یک کنسول بازی چقدر برای شما اهمیت دارد؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم