کلیک/ شرکت اپل پتنت جدیدی برای نمایشگر میکرو LED ثبت کرده است که میزان مصرف انرژی آن یک دهم نمایشگر LCD است و بسیار نازک‌تر است. 

به نظر می‌رسد که شرکت اپل به دنبال نمایشگر میکرو LED برای آیپدها و مک‌بوک‌های جدید خود است. بر اساس گزارش‌های مختلف، شرکت اپل می‌تواند استفاده از این تکنولوژی صفحه نمایش جدید را اواخر امسال آغاز کند. 

این شرکت غول فناوری، پتنت جدیدی برای نمایشگر میکرو LED ثبت کرده است که می‌خواهد از آن در آیپدها، مک‌بوک‌ها و دستبندهای ورزشی آینده استفاده کند. در ابتدای سال جاری میلادی، اپل پتنت یک دستبند ورزشی یا Fitness Band را ثبت کرد؛ اما هنوز مشخص نشده بود که آیا قصد دارد به این بخش از بازار گچت‌ها وارد شود یا خیر. 

به نظر می‌رسد که این شرکت ابتدا از نمایشگر Mini-LED استفاده می‌کند و به تدریج به سمت استفاده از صفحه نمایشگر میکرو LED بر روی محصولات خود حرکت خواهد کرد. البته اکنون برای استفاده از این نمایشگرها مشکلاتی وجود دارد و به همین دلیل استفاده از این تکنولوژی در آینده‌ای نزدیک بعید به نظر می‌رسد. 

این شرکت حدود 330 میلیون دلار برای یک کارخانه تولید نمایشگر میکرو ال‌ای‌دی در تایوان سرمایه گذاری کرده است تا این نمایشگرها را برای آیفون‌ها، آیپدها، مک‌بوک‌ها و دیگر محصولات اپل تولید کند. البته برخی از افراد می‌گویند که احتمال استفاده از این نمایشکرها در اپل واچ سری 7 نیز زیاد است. 

قطعا این تکنولوژی جدید بسیار نازک‌تر و کم‌مصرف‌تر از نمایشگرهای LCD و OLED خواهد بود. گفته می‌شود که میزان مصرف انرژی این نمایشگر جدید، یک دهم نمایشگرهای LCD است. همچنین نمایشگر Micro LED از روشنایی بالاتر، دامنه دینامیکی بالاتر و دامنه رنگ گسترده تر پشتیبانی می‌کند و سرعت به‌روزرسانی سریع‌تر و زاویه دید گسترده‌تری را ارائه می‌دهد. 

با توجه به اینکه این تکنولوژی هنوز در مرحله توسعه است، ابتدا شاهد دستگاه‌هایی با نمایشگر Mini LED خواهیم بود که بین فناوری LED سنتی و Micro LED قرار می‌گیرند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم