گیم فا/ بازی Disintegration یک عنوان علمی-تخیلی و تیراندازی با زاویه‌ی دید اول شخص به شمار می‌آید که توسط یکی از سازندگان سری Halo توسعه یافته است. این عنوان که در تابستان گذشته در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت، نتوانست از نظر منتقدین امتیازهای بالایی را کسب نماید و به طبع به خاطر کیفیت نه چندان بالای آن مورد استقبال بازی‌بازان نیز واقع نشد.

با تمامی این اوصاف استودیوی پرایویت دیویژن (Private Division) با ارائه‌ی برخی محتویات جدید و اضافه کردن بخش‌های گوناگون به قسمت چندنفره‌ی بازی Disintegration قصد داشت تا از این طریق برای عنوان جدید خود موفقیت‌های رضایت‌بخشی را کسب کند اما به نظر می‌رسد که اعضای این تیم باز هم در هدف بعدی خود شکست خورده‌اند. اخیرا استودیوی پرایویت دیویژن در حساب کاربری رسمی خود در توییتر اعلام کرد که روند حذف تدریجی بخش چندنفره‌ی بازی Disintegration از دیروز آغاز شده است و تا تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ (۱۷ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی) به صورت کامل از دسترس خارج خواهد شد.

مشاهده‌ی این موضوع که یک بازی که بر اساس بخش چندنفره توسعه یافته و حال قرار است بخش چندنفره و آنلاین خود را به صورت کامل از دسترس خارج کند را می‌توان نشان از شکست کامل این بازی و عدم صرفه‌ی اقتصادی پشتیبانی از آن دانست. توسعه‌دهندگان بازی Disintegration در استودیوی پرایویت دیویژن به دنبال ساختن یک تجربه‌ی جدید، جذاب و اعتیادآور بوده‌اند تا به مانند عنوان بتل‌رویال و چندنفره‌ی آنلاین Player Unknown’s Battlegrounds مسیری جدید و درخشان را در پیش روی گیرند و عنوانی منحصر به فرد را خلق کنند اما به نظر می‌رسد که تمامی این پروژه‌های جاه‌طلبانه و جدید به موفقیت نخواهند رسید.

خوشبختانه برای بازی‌بازانی که به تجربه‌ی بخش داستانی و تک‌نفره‌ی بازی Disintegration علاقه‌مند هستند، هنوز هم فرصت تجربه‌ی آن وجود خواهد داشت. البته باید توجه داشت که بخش داستانی و تک‌نفره‌ی عنوان Disintegration طبق نظر بسیاری از منتقدین و کارشناسان ضعیف‌ترین بخش آن به شمار می‌آید و احتمالا بازی‌بازان زیادی به پای تجربه‌ی این اثر استودیوی پرایویت دیویژن باقی نمانند. طبق اعلام این استودیو از امروز بخش فروشگاه درون بازی غیرفعال خواهد شد و تا تاریخ مذکور در ماه نوامبر سال جاری میلادی پله به پله قسمت‌هایی از بخش چندنفره‌ی بازی Disintegration حذف خواهد شد.

عنوان تیراندازی و علمی-تخیلی Disintegration هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. به نظر نمی‌رسد که استودیوی پرایویت دیویژن قصد عرضه‌ی این بازی را برروی دو کنسول نسل نهمی اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ داشته باشد اما ممکن است خبر شروع روند بازسازی این عنوان را در ماه‌های آینده اعلام نماید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم