ترنجی/ مدت هاست که کاربران پیام رسان واتس اپ منتظر حضور قابلیت استفاده هم‌زمان از این برنامه در چندین دستگاه هستند که به نظر می‌رسد این قابلیت کاربردی به زودی در این برنامه تعبیه می‌شود.

طبق اطلاعاتی که توسط درگاه خبری WABetaInfo منتشر شده ویژگی استفاده هم‌زمان از واتس اپ در چندین دستگاه به زودی در نسخه عمومی این برنامه ظاهر می‌شود. طبق این اطلاعات این ویژگی پیش از عرضه عمومی در نسخه بتا حضور می باید تا از صحت کارکرد آن اطمینان کافی حاصل شود. از جزئیات این ویژگی می توان به امکان استفاده از واتس اپ در 4 دستگاه به صورت هم‌زمان اشاره کرد.

از سال 2009 واتس‌اپ رؤیای همگام‌سازی این پیام رسان میان چندین دستگاه را در سر می‌پروراند اما رسیدن به این امر به همین سادگی ها نیست زیرا رویه کارکرد این پیام رسان با دیگر نمونه ها فرق دارد. برای مثال تمامی پیام های ارسال شده در تلگرام در سرور این شرکت ثبت می شود و همیشه با ورود دوباره به حساب کاربری در دسترس هستند اما واتس‌اپ این‌گونه نیست.

این پیام‌رسان فقط حکم میانجی را دارد و پیام ها بعد از رسیدن به مقصد از هیچ مکانی ذخیره نمی شوند. البته امکان بک آپ گرفتن در سال های اخیر به این برنامه اضافه شد کمی از دردسر های کاربران کاست اما همچنان امکان استفاده در چندین دستگاه وجود نداشت که خوشبختانه به زودی در دسترسی همگان قرار می‌گیرد. اگر مایل به امتحان این قابلیت پیش از عرضه عمومی هستید می‌توانید نسخه بتا واتس‌اپ را استور های مربوطه برای اندروید و iOS دریافت کنید.

به غیر از این ویژگی واتس‌اپ اعلام کرده که 6 رخنه امنیتی که پیش‌تر فاش نشده بود را نیز رفع کرده که 3 مورد از این ضعف ها به لطف وبسایت جدیدی است که این شرکت راه اندازی کرده است. در این وبسایت برنامه نویس ها می توانند با بررسی مشکلات امنیتی و اعلام آن به واتس‌اپ جوایز نقدی دریافت کنند.

نظر شما درباره این ویژگی جدید واتس اپ چیست؟ 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم