گیم فا/ با نزدیک شدن آغاز نسل نهم کنسول‌ها و عمکلرد عالی مجموعه‌های Devil May Cry ،Resident Evil و Monster Hunter، طرفداران شرکت کپکام (Capcom) بی‌صبرانه منتظر هستند تا این ناشر ژاپنی دوباره به سراغ برخی از آی‌پی‌های قدیمی خود نیز برود. در این میان، با توجه به انتشار بازی Onimusha: Warlords HD Remaster در سال گذشته، طرفداران Onimusha برای بازگشت این مجموعه‌ی محبوب امیدوار شده بودند. اما متاسفانه باید به اطلاعتان برسانیم که ظاهراً عملکرد این عنوان کپکام را قانع کرده است که فعلاً نیازی به اختصاص منابع به این سری نیست.

طبق صحبت‌های Dusk Golem، منبع داخلی معتبر کپکام، بازی Onimusha: Warlords HD Remaster که در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد، عملکرد بسیار ضعیفی را از نظر تجاری داشته است.

همان‌طور که طرفداران حدس زده بودند، کپکام ابتدا در نظر داشت تا دوباره ساخت یک عنوان از Onimusha را آغاز کند و به همین خاطر، بازی Onimusha: Warlords HD Remaster را منتشر کرد. Dusk Golem می‌گوید این بازی که با بودجه‌ی قابل قبولی ساخته شده بود، تا حدودی یک آزمایش برای مشاهده‌ی واکنش بازی‌بازان جدید و طرفداران این مجموعه بود. اما متاسفانه ظاهراً فروش بازی بسیار بد بوده است. Dusk Golem در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر در مورد وضعیت آی‌پی Onimusha اعلام کرد:

من اخبار ناامید کننده‌ای را برایتان دارم. Onimusha HD Remaster که مدتی پیش عرضه شد (این بازی بودجه‌ی قابل قبولی را برای یک ریمستر داشت)، تا حدودی یک آزمایش بود؛ کسی انتظار فروش بسیار زیادی را نداشت. آن‌ها می‌خواستند بدانند که آیا هنوز کسی به این سری اهمیت می‌دهد یا خیر.

نتیجه: عملکرد آن فاجعه‌ بار بود.

تا این حد که فروش بازی بسیار کم‌تر از حتی پایین‌ترین انتظارات آن‌ها بود. پس این هم جواب شما.

با در نظر گرفتن ریسک بالای ساخت عناوین AAA، موفقیت عالی مجموعه‌های فعلی کپکام و عملکرد بسیار ضعیف Onimusha: Warlords HD Remaster، این شرکت فعلاً واقعاً نیازی ندارد بی‌دلیل برای مجموعه‌ی Onimusha ریسک کند. اما بد نیست بدانید که این سری زمانی یکی از بزرگ‌ترین آی‌پی‌های کپکام بود که با انتشار هر نسخه بیشتر گسترش پیدا می‌کرد. از طرف دیگر، Onimusha جایگاه هشتمین مجموعه‌ی پرفروش کپکام را در اختیار دارد. اما به هر حال پس از فروش بد Onimusha: Warlords HD Remaster نباید انتظار داشته باشید که این ناشر یک بازی بزرگ از مجموعه را عرضه کند. البته با این‌که احتمال دارد در آینده شاهد یک پروژه‌ی کوچک‌ دیگر از این سری باشیم، اما در حال حاضر به طرفداران Onimusha پیشنهاد می‌کنیم که بدون دلیل امیدوار نشوند. 

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم