ترنجی/ می دانیم تراشه پرچمدار سال ۲۰۲۱ کوالکام احتمالا با نام اسنپدراگون ۸۷۵ ارایه خواهد شد. ما پیش از این هم درباره این که تراشه پرچمدار نسل بعدی کوالکام احتمالا یک مدل G داشته باشد، شنیده ایم. مدل G کمی روی بازی متمرکزتر است. امروز گزارشی منتشر شده که می گوید تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ در دو مدل ارایه خواهد شد. اما واقعا اینطور خواهد بود؟ بعید نیست ولی به شاید به صورت مدل G بلکه به صورت همان مدل سنتی عادی و پلاس.

اسنپدراگون ۸۷۵
کوالکام عادت خود را برای انتشار دو نسخه از همان چیپست، در ۲ سال اخیر حفظ کرده است. شرکت تولید تراشه های سن دیگویی با اسنپدراگون 855 و اسنپدراگون 855 پلاس و به دنبال آن اسنپدراگون 865 و اسنپدراگون 865 پلاس این رویکرد را دنبال کردند. برای سال ۲۰۲۱ اسنپدراگون ۸۷۵ ممکن است برای نیمه اول سال آینده برای پرچمداران وارد شود و پس از آن، ما می توانیم شاهد تحقق نسخه جدید آن باشیم.

نام رمز نسخه دوم اسنپدراگون 875 می تواند Lahaina+ باشد، نشان می دهد این Snapdragon 875 Plus است

اطلاعات منتشر شده توسط رولاند کواندت در توییتر نشان می دهد که ممکن است نسخه معمولی اسنپدراگون ۸۷۵ با نام رمز Lahaina و به دنبال آن Lahaina+ وجود داشته باشد که می تواند دلیل خوبی برای “اسنپدراگون ۸۷۵ پلاس” باشد. اکنون پیچیده است زیرا طبق اسلاید نقشه راه که درز کرده است، ظاهرا اسنپدراگون 875G به تولید انبوه سامسونگ رسیده است.


او مشخص نکرده است که Lahaina+ تراشه Snapdragon 875G است که به اسم Snapdragon 875 Plus تغییر نام داده شده یا چیپست کاملا جدید است، بنابراین باید منتظر بمانیم و این موضوع را بفهمیم. آنچه ما می دانیم این است که احتمال دارد همه مدل ها توسط سامسونگ تولید انبوه شود، زیرا کوالکام گزارش داد که یک قرارداد ۸۵۰ میلیون دلاری با غول کره ای برای ارائه 100 درصد سفارشات به این شرکت منعقد کرده است.

در گذشته، هنگام انتشار مدل ‘Plus’ از چیپست های تلفن های هوشمند، فقط تغییرات جزئی از کوالکام مشاهده شده بود. این موارد شامل افزایش ناچیز سرعت کلاک پردازنده و پردازنده گرافیکی و در نتیجه افزایش عملکرد اندک است. با اسنپدراگون 865 پلاس، کوالکام آنقدر سخاوتمند بود که از Wi-Fi 6E و بلوتوث ۵.۲ پشتیبانی می کند، بنابراین بگذارید منتظر بمانیم و ببینیم Snapdragon 875 Plus یا Snapdragon 875G چه تغییراتی را ایجاد می کند.

با توجه به مشخصات، اسنپدراگون 875 ممکن است از یک هسته Kryo 685 سفارشی مبتنی بر هسته فوق قوی ARM Cortex-X1  بهره ببرد و این احتمال وجود دارد که برای سال آینده ، کوالکام به جای اینکه تولیدکنندگان را مجبور به خرید تراشه مودم جداگانه کند، از مودم Snapdragon X60 5G داخلی شده استفاده کند.

نظر شما چیست؟ منتظر اسنپدراگون ۸۷۵ هستید؟

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم