گجت نیوز/ شیائومی در تلاش است تا اولین محصول تاشو خود را روانه بازار کند. اخیرا پتنت گوشی انعطاف پذیر شیائومی منتشر شد که شباهت بسیار به سامسونگ گلکسی زد فولد دارد.

براساس گزارشات، شیائومی مشغول تولید اسمارت فون تاشو است. این شرکت تاکنون هیچ محصول تاشو ای معرفی نکرده است. ماه گذشته گزارشاتی مبنی بر عرضه اولین اسمارت فون تاشو این شرکت در اوایل سال ۲۰۲۱ منتشر شده بود. اخیرا تصاویر پتنت گوشی انعطاف پذیر شیائومی در رسانه‌ها پخش شد که شباهت زیادی به زد فولد سامسونگ دارد.

 اوایل سال ۲۰۱۹، تصاویر اولین نمونه از گوشی هوشمند انعطاف پذیر شیائومی منتشر شد. با این حال، هنوز شرکت چینی از این محصول رونمایی نکرده است. پتنت جدید، گوشی انعطاف پذیر جدیدی را نشان می‌دهد که مکانیزمی مشابه با گلکسی زد فولد دارد. نمایشگر اصلی این دستگاه به تنهایی بسیار بزرگ است و در زمان باز شدن صفحه، فضای کار بسیار وسیعی را ارائه می‌دهد.

شیائومی این پتنت را چند ماه پیش به دفتر WIPO ارائه داد و حق ثبت آن در تاریخ ۱۸ سپتامبر به تصویب رسید. این اسناد حاوی ۱۶ طرح از محصول است و گوشی تاشو را در تمام زوایا نشان می‌دهد. این گوشی طراحی بسیار مدرنی دارد و حاشیه‌های نمایشگر به حداقل رسیده است. محصول شیائومی دو نمایشگر در بخش جلو و پشتی دارد و در صورت باز شدن، به دستگاهی با نمایشگر دوگانه تبدیل می‌شود. در حالت جمع شده نیز نمایشگر جلو و پشت مستقل است و می‌تواند محتواهای مختلف را به صورت همزمان پخش کند.

 نمایشگر جلویی گوشی، شباهت زیادی به سامسونگ گلکسی زد فولد دارد و  از یک دوربین سلفی در حفره بالای نمایشگر میزبانی می‌کند. به غیر از لنز سلفی، هیچ دوربین دیگری در این گوشی قابل مشاهده نیست. البته احتمالا به این دلیل است که دوربین در هنگام تا شدن، میان دو نمایشگر قرار گرفته است.

در نتیجه، دوربین عقب تنها زمانی قابل استفاده خواهد بود که گوشی باز باشد. با این وجود عکاسی با گوشی انعطاف پذیر شیائومی چندان راحت نخواهد بود. البته از دوربین سلفی نیز می‌توان برای عکسبرداری از محیط استفاده کرده. برای اینکار، کافی است دستگاه را بچرخانید تا از نمایشگر پشتی دستگاه برای کنترل دوربین استفاده کنید.

 در سمت راست بدنه، دکمه‌های تنظیم صدا و درگاه سیم کارت قرار رفته است. همچنین یک دکمه دیگر روی دستگاه به چشم می‌خورد که احتمالا برای قفل حالت تاشو دستگاه تعبیه شده است. جایگاه بلندگوها و رابط USB Type-C نیز در پایین دستگاه دیده می‌شود.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم