انتخاب/ طبق اطلاعات منتشر شده توسط (FCC) کمیسیون ارتباطات فدرال، خانواده آیفون ۱۲ که اخیراً منتشر شده است، ممکن است یک ویژگی شارژ بی سیم معکوس را حذف کرده باشد.
 
دقیقاً مانند رقبای اندرویدی، شایعه شده بود که این قابلیت با آیفون ۱۱ ظاهر می‌شود، اما پس از آن مشخص شد که اپل این ویژگی را در مرحله آزمایش نهایی حذف کرده است.

مدتی بعد گفته شد که ممکن است سری ۱۲ آیفون دارای شارژ بی سیم معکوس باشد، البته، اپل چیزی در مورد این ویژگی ذکر نکرده است و در حال حاضر به هیچ وجه در مرحله عملیاتی نیست. بهترین سناریو طبق شایعات این است که اپل پس از ورود ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو ۲ این امکان را فراهم می‌کند.
 
در فناوری شارژ بیسیم معکوس، می‌توانید با گوشی خود و بدون نیاز به سیم گوشی یا دستگاه دیگری را شارژ کنید، گویی گوشی شما پاوربانک باشد و عملیات شارژ را نیز بیسیم انجام دهد. با این حال، به نظر می‌رسد که به دلایلی این عملکرد به سادگی مطابق با نیاز‌های اپل نبوده و در آخرین لحظه از فهرست عملیاتی این شرکت خارج شده است.

اگر واقعاً اینگونه باشد، ممکن است تا زمان عرضه مدل‌های ۲۰۲۱ شارژ بی سیم معکوس را در آیفون‌ها نداشته باشیم. به هر حال، ظرفیت باتری متوسط آیفون ۱۲ در حدی است که اگر ایرپاد‌های خود را با آیفون ۱۲ از طریق شارژ معکوس شارژ کنید، انرژی و باتری زیادی را از دست خواهید داد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم