دیجیاتو/ یک پتنت جدید نشان می‌دهد که اپل مشغول توسعه یک لایه محافظ جدید است که مقاومت نمایشگرهای انعطاف‌پذیر را افزایش می‌دهد و می‌تواند مانع از ترک خوردن صفحه نمایش آیفون تاشو شود.

این پتنت جدید با عنوان «روکش هیبریدی/ ساختار پنجره‌ای برای نمایشگرهای انعطاف‌پذیر» به ثبت رسیده و نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از یک لایه محافظ برای جلوگیری از ترک خوردن صفحه نمایش خمیده، انعطاف‌پذیر یا تاشو استفاده کرد. به نظر می‌رسد اپل به دنبال راهی برای جلوگیری از ترک خوردن نمایشگر چنین محصولاتی است.

در توضیحات این پتنت عنوان شده که معمولا شکستن شیشه با ایجاد ترک‌های ریز شروع می‌شود. پوشش سخت اپل این ترک‌های کوچک را پر کرده و رشد ترک و شکستگی را دشوارتر می‌کند.

این لایه محافظ اضافه مستقیما در بالای پنل قرار می‌گیرد و به گونه‌ای مهندسی شده که سختی و مقاومت بالایی برای عملکرد مانند یک پوشش محافظ خارجی در دستگاه‌های الکترونیکی داشته باشد، بنابراین این لایه سخت به اندازه‌ای مقاوم است که می‌تواند در برابر سوراخ شدن و خراش از خود مقاومت نشان دهد.

در این پتنت چندین تصویر وجود دارد که کاربرد آن را به نمایش می‌گذارد و شامل نمایشگرهایی می‌شود که به سمت داخل یا خارج خم می‌شوند.
  
در حالی که نباید منتظر معرفی آیفون تاشو در آینده نزدیک باشیم، اپل تحقیقات گسترده‌ای درباره آن انجام می‌دهد. نزدیک به دو ماه پیش گزارشی در اینترنت منتشر شد که نشان می‌داد اپل تعداد بالایی نمونه از نمایشگر انعطاف‌پذیر سامسونگ را سفارش داده است.

در سال ۲۰۱۹ اپل مقاومت شیشه نمایشگر گوشی‌های آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو را افزایش داد و حالا شاهد استفاده از پوشش «Ceramic Shield» برای گوشی‌های سری آیفون ۱۲ هستیم. این محافظ عملکرد جدیدترین گوشی‌های اپل را در تست سقوط بهبود چشمگیری داده است.

شاید اپل از فناوری موجود در این پتنت برای دستگاه‌های عادی خود استفاده کند، البته همانطور که می‌دانیم ثبت هر پتنتی به معنای استفاده تجاری از آن نیست.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم