سخت افزار/ حال که در آستانه عرضه کنسول‌های نسل بعد قرار داریم، کمپانی‎های سازنده آخرین آماده سازی‌ها را برای یک عرضه بی عیب و نقص انجام می‌دهند. همان طور که پیش بینی میشد، در نسل جدید توجه به گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های موبایل در تعامل با کنسول‎های بازی به مراتب بیشتر شده است. اسمارتفون‎ها در نسل بعد می‎توانند کار را برای کنسول گیمرها از جهات مختلف آسان کنند. اکنون سونی  اپلیکیشن پلی استیشن در حالی که زمان کمی تا عرضه PS5 باقی مانده، با طراحی و ویژگی‌ها و امکانات جدید بروزرسانی کرده است. در نسخه جدید این اپلیکیشن کاربران پلی استیشن می‌توانند با یکدیگر گفت و گوی متنی یا صوتی داشته باشند و با دسترسی به PS Store، بر روی بازی‎های کنسول خود نیز مدیریت داشته باشند.

بروزرسانی اپلیکیشن پلی استیشن با ویژگی های جدید
همچنین برخی ویژگی‎ها انحصارا برای پلی استیشن 5 در نظر گرفته شده است. کاربران کنسول نسل بعد سونی با این اپلیکیشن می‌توانند از راه دور بازی ها را اجرا کنند و از طریق گوشی‌های هوشمند اندرویدی و iOS حافظه ذخیره سازی کنسول خود را مدیریت کنند. دیگر برای آپدیت یا حتی دانلود یک بازی جدید نیازی نیست حتما به کنسول خود نزدیک باشید بلکه از راه دور نیز می‌توانید این اقدامات را انجام دهید. مایکروسافت نیز اخیرا این ویژگی را در اپلیکیشن ایکس باکس گنجاند و حالا سونی این قابلیت را با نسخه جدید برنامه پلی استیشن در اختیار کاربران پلی استیشن 4 و 5 گذاشته است.

اپلیکیشن جدید پلی استیشن سونی که مجددا طراحی شده، قابلیت نصب بر روی اندروید 6.0 یا بالاتر و iOS 12.2 یا بالاتر را دارد. رابط کاربری نسخه جدید به نوعی طراحی شده تا بیشترین ارتباط را با رابط کاربری جدید پلی استیشن 5 داشته باشد. اکنون که امکان چت متنی و صوتی به نسخه جدید اپ PlayStation اضافه شده، اپلیکیشن مستقل PS Messages دیگر فعالیتی نخواهد داشت و کاربران می‌توانند در برنامه جدید به گفت و گوهای سابق خود دسترسی داشته باشند.

مچنین سونی تجربه کاربری PlayStation Store را با PS5 یکپارچه کرده است و کاربران PS5 و PS4 می‌توانند از راه دور بازی یا افزونه‌ها را برای کنسول خود خریداری و دانلود کنند. امکان ورود به حساب کاربری پلی استیشن، اجرای بازی و مدیریت فضای ذخیره امکاناتی است که برای کاربران PS5 در اپلیکیشن جدید پلی استیشن لحاظ شده است. ضمنا سونی یک تب جدید نیز برای دریافت جدیدترین اخبار رسمی پلی استیشن در این برنامه ایجاد کرده است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم