ترنجی/ سامسونگ که در سه ماهه دوم سال عنوان بزرگترین فروشنده تلفن های هوشمند جهان را به هوآویباخت، در سه ماهه سوم موفق به کسب رتبه برتر شد. بله، سامسونگ رتبه ۱ فروش جهانی موبایل را از هواوی بازپست گرفته است و حالا کره ای ها دوباره در جایگاهی هستند که سال ها در اختیار آن ها بود.

طبق آخرین داده های IDC سامسونگ 80.4 میلیون تلفن هوشمند را در چارک سوم سال ۲۰۲۰ ارایه کرده است که 2.9 درصد بیشتر از سال گذشته است. گوشی های پرچمدار سری گلکسی نوت ۲۰ این شرکت نیز کاملا مشهور بوده و تقریبا 20٪ از فروش کل آن را تشکیل می دهند. (این یعنی حدود ۱۶ میلیون دستگاه از خانواده گلکسی نوت ۲۰ که فراتر از تصور شخصی من است)

رایان ریث، معاون بخش موبایل IDC در سراسر جهان در بیانیه ای گفت:

اگرچه برخی از اعداد خیلی به نظر زیبا نمی رسند، ما شاهد پیشرفت های زیادی در بازار تلفن های هوشمند از نظر زنجیره تامین و تقاضای مصرف کننده هستیم. در بازارهای بزرگ توسعه یافته، کاملا واضح است که 5G صرف نظر از اینکه بر روی کدام برند یا قیمت متمرکز هستند، برای اکثر مصرف کنندگان به عنوان انتخاب بعدی آنها قرار خواهد گرفت.


بازاریابی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. محصولات به طور گسترده ای در دسترس هستند. تبلیغات در حال انجام است. واضح است که ابتکار عمل برتر در این بازارها روی 5G است. با بیان این گفته، ما هنوز هم اعتقاد داریم تقاضای مصرف کننده برای 5G در بهترین حالت “کم” است، که فقط به افزایش قیمت می انجامد.

میزان فروش گوشی های هوشمند هواوی در سه ماهه سوم سالانه ۲۲ درصد کاهش یافته است. در حالی که ادامه روند نزولی آن در بازارهای بین المللی تعجب آور نیست، این شرکت همچنین شاهد افت بیش از ۱۵ درصدی در چین بود. شیائومی بالاترین رشد را در میان پنج فروشنده برتر تلفن های هوشمند به ثبت رسانده است، و این اجازه را می دهد تا از اپل به عنوان سومین فروشنده تلفن های هوشمند در جهان پیشی بگیرد. در حالی که سهم بازار جهانی شیائومی در چارک سوم در سال گذشته 9.1٪ بود، این به لطف فروش زیاد در هند و چین به 13.1٪ در سال جاری افزایش یافت.

اپل طی سه ماهه گذشته 41.6 میلیون دستگاه آیفون را به فروش رسانده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10.6 درصد کاهش داشته است. ویوو پنجمین فروشنده بزرگ تلفن های هوشمند در سه ماهه سوم بود، به لطف رشد 4.2 درصدی سالانه. تلفن های ارزان قیمت آن همچنان در هند محبوبیت داشتند، جایی که با رشد سالانه 30 درصدی حمل و نقل روبرو شد.

از آنجا که اقتصاد در سراسر جهان در سه ماهه سوم بهبود یافته بود، بازار جهانی تلفن های هوشمند فقط 1.3٪ در سال گذشته کاهش یافت. بازارهای نوظهوری مانند هند ، برزیل ، اندونزی و روسیه در دوره جولای-سپتامبر رشد ویژه ای داشته اند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید آینده این جدول چطور خواهد بود؟ مشخصا اپل با ارایه آیفون ۱۲ می تواند در سه ماهه آتی و بعدی یک رشد خوب داشته باشد.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم