ایتنا/ معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به اعطای مجوز نسل ۳ موبایل، بازار ایران به ۴۰ میلیون گوشی هوشمند جدید نیاز دارد که مبلغی حدود ۱۵ میلیارد دلار هزینه ارزی دارد. به سامسونگ اعلام کرده‌ایم با ادامه روند خریدار صرف مخالفیم.
به گزارش ایتنا از فارس، نصرالله جهانگرد در رویداد هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان اظهار داشت: با توجه به واگذاری مجوز نسل ۳ و ۴ موبایل، ۴۰ میلیون گوشی هوشمند جدید در بازار موبایل ایران نیاز است.
رئیس سازمان فناوری ارتباطات ایران افزود: ارزش ارزی این تعداد گوشی حدود ۱۵ تا ۱۶ میلیارد دلار است که از این فرصت می‌توانیم برای ایجاد شغل و اشتغال استفاده کنیم.
وی گفت: هر یک از اپراتورهای تلفن همراه برای ایجاد زیرساخت و توسعه روستایی باید حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند که با توجه به اینکه ایران بزرگ‌ترین بازار حوزه خاورمیانه است اپراتورها را ملزم کرده‌ایم که باید برای خود شریک ایرانی انتخاب کنند.
وی ادامه داد: همچنین درباره بازار موبایل نیز اخیرا وزارت ارتباطات به سامسونگ اعلام کرده که با ادامه روند به عنوان فروشنده صرف مخالفیم و باید به زودی تکلیف خود را در این باره با ایران روشن کند تا در زمینه تولید گوشی نیز در ایران فعالیت داشته باشد و ایجاد اشتغال کند.