مهر/ وزیر امور خارجه آلمان گفت کشورش از تلاش های ترکیه در مبارزه با گروهک داعش و تلاش در راستای صلح داخلی حمایت می کند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، اشتاین مایر در کنفرانسی مطبوعاتی عنوان کرد: هیچکدام از طرف ها از جمله دولت ترکیه و کردها تمایل به بازگشت به سال های درگیری و دهه ۹۰ قرن گذشته را ندارند.

وی تاکید کرد: ترکیه به حملات پ ک ک واکنش مناسب نشان می دهد، این در حالی است که نباید این امر منجر به تخریب پل هایی که طی سالیان گذشته با کردها ساخته شده است، منجر شود. به گفته اشتاین مایر باید به وجود حزب کردی در پارلمان ترکیه احترام گذاشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تمایل دارد تعطیلات خود را در ترکیه سپری کند، جواب داد: من می توانم به سپری کردن تعطیلاتم درترکیه فکر کنم، در حال حاضر مناطق مجاور مرزهای سوریه و عراق با مشکلاتی مواجه است ولی در شهرهای توریستی دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد. من کارمندان و مشاوران زیادی داردم که در حال سپری کردن تعطیلات خود در ترکیه هستند.

وزیر امور خارجه آلمان یادآور شد: شرایط مرزهای جنوب شرق ترکیه به خاطر حضور گروهک داعش و پ ک ک خطرناک است. این گروه ها به سلاح های سنگین مجهز هستند و این حق طبیعی ترکیه است که در برابر آنها از شهروندان خود حمایت کند.

گفتنی است عملیات نظامی ترکیه علیه داعش در سوریه ۲۳ جولای شروع شد و طی آن نیروی هوایی ترکیه مخفیگاه ها، انبارهای سلاح و محل تجمع نیروهای داعش را هدف قرار داد.