العالم/ اظهارات جنجالي رئيس‌جمهور منتخب آمريکا در نخستين نشست خبري وي پس از پيروزي در انتخابات، شبکه‌هاي اجتماعي را به جنب و جوش واداشت.

به نقل از رويترز؛ دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور منتخب آمريکا در نخستين کنفرانس خبري پس از پيروزي در انتخابات، با انتقادهاي تند خود از رسانه‌ها و دفاع از سياست بهبود روابط با روسيه، چهارشنبه شب در توييتر توفان به پا کرد. اين نشست خبري در لابي برج وي برگزار شد.
در يکي از لحظات جالب اين کنفرانس، ترامپ به خبرنگار سي‌ان‌ان گفت «نمي‌گذارم پرسشي مطرح کني!» سي‌ان‌ان سه‌شنبه گزارش داده بود سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريکا به ترامپ گفته‌اند روسيه درباره وي اطلاعاتي حساس و زيان‌آور در اختيار دارد.

ترامپ همچنين خطاب به اين خبرنگار گفت: «شما (منبع) خبر دروغ هستيد!» اين جمله در توييتر بازتاب گسترده‌اي يافت. همچنين اظهار نظر ترامپ درباره اين نکته که خبرنگاران، تنها افرادي هستند که مايلند جزئيات پرداخت‌هاي مالياتي وي منتشر شود، در توييتر 165 هزار پيام به همراه داشت.

در روسيه، هشتگ “#TrumpPressConference” در زمان برگزاري نشست خبري ترامپ و چندين ساعت پس از آن، در صدر موضوعات مطرح‌شده در توييتر قرار داشت. ترامپ در بخشي از اين نشست خبري گفت: «نمي‌دانم بتوانم با ولاديمير پوتين کنار بيايم. اميدوارم بتوانم.» اين عبارات در روسيه، انتشار هزاران توييت را به همراه داشت.

اين نشست خبري به مدت 60 دقيقه و با حضور حدود 250 خبرنگار برگزار شد. در اين مدت، حدود 80 هزار توييت با هشتگ “#TrumpPressConference” در نقاط مختلف جهان منتشر شد. بنا بر اعلام شرکت بازاريابي فناوري ديجيتال «ايموبي»، حس خوش‌بيني حاکم بر توييتر در زمان برگزاري اين نشست خبري درباره ترامپ 14 درصد، 63 درصد خنثي و 23 درصد منفي بود.

اظهارات ترامپ درباره ساخت ديوار در مرز مکزيک و پرداخت هزينه آن از سوي دولت آن کشور نيز در توييتر بازتاب يافت. ترامپ گفت براي آغاز ساخت ديوار، منتظر شروع مذاکرات با مکزيک نمي‌ماند. وي افزود: «مکزيک ... به شکلي هزينه آن را به ما پرداخت خواهد کرد.»
پاسخ «ويسنته فاکس»، رئيس‌جمهور اسبق مکزيک هم به اظهارات ترامپ جالب بود. وي با انتشار يک توييت نوشت: «نه امروز، نه فردا و نه هيچ زمان ديگري مکزيک هزينه اين ديوار احمقانه را پرداخت خواهد کرد.»با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد