العالم/ رئيس جمهوري مکزيک گفت که قطعا کشورش پولي بابت ديواري که ترامپ قول ساخت آن را در مرز با مکزيک داده است، نخواهد پرداخت.

«انريکه پينا ني‌يه‌تو» به دنبال سخنان ديروز(چهارشنبه) دونالد ترامپ در باره ساخت ديوار در مرز مکزيک و دريافت هزينه آن از مکزيکي ها گفت: کشورش قطعا هيچ مبلغي بابت ساخت ديوار نخواهد پرداخت.

رئيس جمهوري مکزيک درهمين حال برعلاقه مندي کشورش براي برقراري روابط خوب با آمريکا تاکيد کرد.
ساعاتي پيش از اظهارات رئيس جمهوري مکزيک، دونالد ترامپ رئيس جمهوري منتخب آمريکا در کنفرانس مطبوعاتي گفت که براي قطع مهاجرت هاي غير قانوني و عمليات قاچاق از طريق مکزيک به آمريکا، ديوار مرزي مي سازد و هزينه اش را از دولت مکزيک خواهد گرفت.

ترامپ از زمان تبليغات انتخابات رياست جمهوري خود، بارها برساخت ديوار درمرز مکزيک و دريافت هزينه آن از مکزيکي ها اصرار کرده است.
آمريکا و مکزيک داراي مرزمشترکي به طول افزون بر 3200 کيلومترهستند و برآورد شده است ساخت ديوار در اين مرز 14 ميليارد دلار هزينه داشته باشد.
ترامپ، روز جمعه، ششم ژانويه هم در توييترش نوشت: "رسانه‌هاي رياکار گزارش نمي‌دهند که هر پولي که براي ساخت ديوار بزرگ مصرف شود، بعداً توسط مکزيک پرداخت خواهد شد".

توييت رئيس جمهوري منتخب آمريکا، پاسخ به انتقاد برخي رسانه‌ها بود که او و تيمش را به مصرف پول ماليات دهندگان براي ساخت ديوار مرزي متهم کرده بودند.
اين انتقادها پس از آن مطرح شد که شماري از اعضاي جمهوري‌خواه کنگره و يکي از مشاوران ارشد ترامپ، خواهان اختصاص بودجه چند ميليارد دلاري براي ساخت ديوار مرزي شدند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد