ايرنا/«لي کچيانگ» نخست وزير چين با ارسال نامه اي به «حيدر العبادي» همتاي عراقي خود از اختصاص کمک مالي ۱۰ ميليون و ۱۰۰ هزار دلاري به اين کشور خبر داد.

به گزارش ايرنا، وي در نامه خود اعلام کرد که اين مبلغ در راستاي اهداف انساندوستانه و کمک به بهبود معيشت مردم عراق اختصاص يافته است.
در بخشي از اين نامه آمده است که چين و عراق داراي روابط ديرينه و دوستانه سنتي هستند و پکن به گسترش مناسبات با بغداد اهميت ويژه اي مي دهد.
تارنماي «انگليش نيوز» چين روز پنجشنبه با انتشار اين نامه نوشته است: دولت چين مايل به همکاري با عراق براي ارتقاي سطح روابط راهبردي دو کشور و رساندن مناسبات به سطحي نوين است.
«لي» همچنين تاکيد کرده است که براي آسايش مردم عراق و بهبود شرايط زندگي آنها چين تصميم به اختصاص چنين کمک مالي گرفته است.
نخست وزير چين در نامه خود ابراز اميدواري کرده است که عراق هر چه زودتر به کشوري با ثبات و کاملا امن تبديل شود و زندگي عادي مردم از سرگرفته شود.
چين به شدت علاقمند به حل بحران خاورميانه بويژه مسائل مربوط به سوريه و عراق است و فعاليت هاي خود را براي تحقق اين مهم طي دو سال اخير به شکل قابل توجهي افزايش داده و علاقمندي خود را نيز به اشکال مختلف بروز داده است.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد