فارس/ يک شهروند از منطقه قطيف يک هفته پيش به دليل قايقراني در منطقه ممنوعه بازداشت شد. فعالان حقوقي در عربستان سعودي اعلام کردند که او به دليل شدت شکنجه در زندان جان باخته است.

فعالان حقوقي در عربستان از جان باختن «جابر العقيلي» از شهروندان اين کشور خبر دادند.

وبگاه خبري «عيون الخليج» به نقل از اين فعالان گزارش داد که العقيلي در پليس آگاهي «تاروت» منطقه «قطيف» واقع در شرق عربستان جان باخته است.

اين فعالان همچنين تأکيد کرد که نيروهاي پليس يک هفته پيش وي را بازداشت کرده بودند و به دليل شکنجه زياد، شهيد شده است.

منابع حقوقي نيز اعلام کردند که العقيلي 45 ساله، به اتهام قايقراني در منطقه ممنوعه بازداشت شده بود.

اين منابع تأکيد کردند که خبر شهادت وي در «شرايط مبهم و نامعلومي» اعلام شده است. ولي فعالان ميگويند که شکنجه و بدرفتاري با وي علت اصلي شهادتش است.

طبق اين گزارش، مسئولان سعودي نيز براي اينکه از زير بار مسئوليت شهادت وي شانه خالي کنند، مدعي شدند که العقيلي در داخل زندان خود را به دار آويخته است. خانواده العقيلي اما اين داستان مقامات سعودي را که بارها دست به چنين جناياتي زدند قبول ندارند.

در همين راستا، گروه «الاحرار» در توئيتر نيز اعلام که مقامات عربستان از خانواده العقيلي خواسته‌اند که اعلام کنند فرزندشان خودکشي کرده تا در مقابل به آنان اجازه داده شود که وي را ببينند.

به گزارش الاحرار، خانواده العقيلي اين درخواست را رد کرده و خواستار ديدن فرزند خود هستند.

رژيم آل سعود بنا به دلايل مذهبي و فرقه‌اي و به صورت هدفمند افراد غير نظامي ساکن القطيف را هدف قرار ميدهد که در راستاي انتقامگيري از جنبش مردمي است که به رهبري «شيخ نمر النمر» از سال 2011 در اين منطقه صورت گرفت؛ شخصي که سعوديها وي را در ژانويه سال گذشته اعدام کردند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد