تسنيم/ سناتورهاي آمريکايي در نخستين اقدام براي لغو قانون بهداشت و سلامت باراک اوباما موسوم به "اوباماکر" ، به قطعنامه‌اي راي دادند تا کميته سنا پيش نويس لايحه لغو اين قانون را تهيه کند.

به گزارش اسپوتنيک، سناتورهاي آمريکايي با 51 راي موافق در برابر 48 راي مخالف به کميته بودجه اجازه دادند تا پيش نويس طرح لايجه اي را براي لغو قانون بهداشت و سلامت اوباما، آماده کنند.

مجلس نمايندگان آمريکا نيز هفته گذشته با 240 راي موافق در برابر 181 راي مخالف از لغو قانون اوباماکر حمايت کرده بودند. مجلس نمايندگان آمريکا قرار است طي هفته جاري در خصوص قطعنامه بودجه سنا راي گيري کند.

کنگره که در تسلط و کنترل جمهوريخواهان است، پيش از اين اعلام کرده است که لغو قانون بهداشت و سلامت اوباما يکي از مهمترين اولويت هاي کاري آن خواهد بود. دونالد ترامپ رئيس جمهور منتحب آمريکا نيز روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: دولت آينده آمريکا قصد دارد طرحي را به کنگره ارائه کند تا قانون اوباماکر را لغو کرده و به طور همزمان طرح جايگزيني را ارائه نمايد.

با توجه به آنکه جمهوريخواهان کنترل هر دو مجلس آمريکا را در اختيار دارند، به نظر مي رسد ترامپ شانس زيادي براي لغو برنامه اوباماکر داشته باشد.

لغو برنامه بهداشت و سلامت اوباما بدون جايگزين کردن فوري يک برنامه ديگر، اين مساله را به وجود خواهد آورد که براي کساني که با اجراي برنامه اوباماکر، بيمه بهداشت و سلامت داشتند، چه اتفاقي خواهد افتاد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد