تسنیم/ احزاب پیشتاز آلمان خواستار افزایش نیروهای آلمانی در افغانستان شدند اما تاکید کردند که حضور نظامیان این کشور در جنگ علیه داعش کمرنگ‌تر شود.

به گزارش«دویچه وله»، احزاب «اتحاد سوسیال»، «دموکرات مسیحیان آلمان» و حزب «سوسیال دموکرات» این کشور خواستار افزایش نیروهای آلمانی در افغانستان و کشور مالی شدند.

احزاب پیشتاز آلمان تاکید کردند حضور نظامیان این کشور در جنگ علیه داعش در افغانستان کمرنگ شود.

این احزاب سیاسی که در گفت‌گوهای مقدماتی درباره تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیده‌اند، به کاهش نقش نیروهای آلمانی در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش در افغانستان تاکید کردند.

این در حالی است که تاکنون رقم دقیق اعزام نظامیان آلمانی به افغانستان مشخص نیست.

«زیگمار گابریل»، وزیر خارجه و «اورزولا فون دیرلاین» وزیر دفاع دولت فدرال آلمان پیش از این نیز با هدف تشکیل دولت ائتلافی از طرح افزایش نیرو در افغانستان و مالی حمایت کرده بودند.

ارتش آلمان ماموریت جنگی خود را در سال 2013 در افغانستان به پایان رساند و اکنون در بخش آموزش و مشاوره به نظامیان افغان همکاری می‌کند.

در حال حاضر 1080 نظامی آلمانی در قالب ماموریت حمایت قاطع نیروهای آمریکایی در افغانستان حضور دارند که عمدتا در شمال افغانستان مستقرند.

با وجود اینکه مقامات آمریکایی بارها از کشورهای عضو ناتو درخواست افزایش نیرو در افغانستان کرده‌اند، اما آلمان نیروهای نظامی خود را در افغانستان افزایش نداده است.

گرچه دویچه وله دلیل تمدید سه ماهه ماموریت نظامیان آلمان در افغانستان را عدم تشکیل حکومت در آلمان عنوان کرده بود،اما ظاهرا آلمان تمایلی به حضور بلند مدت در افغانستان ندارد.

برخی از کارشناسان معتقدند که عدم هماهنگی بین نیروهای خارجی در افغانستان باعث شده تا تلاش‌های آمریکا و ناتو در این کشور با شکست روبرو شود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar