فارس/ حزب الدعوه عراق اعلام کرده است که درقالب حزب در انتخابات پارلمانی پیش رو شرکت نمی‌کند و اعضای این حزب می‌توانند در قالب ائتلاف‌های دیگر و یا بصورت انفرادی در انتخابات کاندید شوند.

حزب الدعوه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حزب در نشستی که امروز (شنبه) با حضور رهبران، برگزار کرده، تصمیم گرفته است که به عنوان یک حزب سیاسی در ائتلاف‌های سیاسی برای انتخابات در لیست «کمیساریای عالی انتخابات» حضور نیابد.

به نوشته خبرگزاری ان آر تی، این حزب اما به اعضای خود این اجازه را داده است که به صورت انفرادی در انتخابات و تحت لوای هر ائتلافی حضور یابند و یا بخواهند رهبری لیستی را بر عهده بگیرند.

پس از این بیانیه، حیدر العبادی و نوری المالکی که هر دو از رهبران این حزب هستند، تصمیم گرفته‌اند که لیست‌های خود را ارائه کنند.

پیش از این نیز یک منبع وابسته به حزب الدعوه از تصمیمات اتخاذ شده از سوی این حزب برای شرکت در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ عراق و توافقی که در این زمینه حاصل شده است، خبر داد.

به گزارش النهرین، این منبع وابسته به حزب اسلامی الدعوه اعلام کرد: حزب الدعوه اندکی قبل نشستی با حضور العبادی و المالکی داشت و در این نشست با اجماع توافق شد که نوری المالکی ریاست ائتلاف دولت قانون و حیدر العبادی ریاست النصر و الاصلاح را برعهده داشته باشد.

منبع مذکور که نامش را فاش نکرد بیان کرد: حزب الدعوه ناظر بر این دو لیست خواهد بود و فهرستی در انتخابات ارائه نخواهد کرد و این موضوع به اطلاع کمیته عالی مستقل انتخابات عراق رسیده است و همه مسئولان حزب الدعوه آنرا مورد تایید قرار داده اند.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar