ایسنا/ رهبر هیات تحریرالشام (جبهه النصره سابق) در پیامی صوتی گروه‌های شورشی سوری را به "آشتی جمعی" فراخواند و خواهان متحد شدن شورشیان در مقابل حملات نیروهای دولتی شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محمد الجولانی، رهبر هیات تحریرالشام، یکی از برجسته‌ترین ائتلاف‌های شورشیان در سوریه که از اتحاد نیروهای جبهه النصره و برخی گروه‌های تندرو دیگر تشکیل شده، اعلام کرد: 100 روز است که ما وارد شدیدترین جنگ با دشمنانمان شده‌ایم و باید با هم متحد باشیم.
این نوار صوتی که توسط هیات تحریرالشام منتشر شد،

بخش اعظم استان ادلب، در شمال غرب سوریه توسط شورشیان هیات تحریرالشام اشغال شده است. ارتش سوریه از چند هفته قبل عملیاتی را برای آزادسازی این استان آغاز کرده و پیشروی‌های چشمگیری به ویژه در جبهه جنوبی داشته است.

الجولانی همچنین توافق آستانه را دلیل حملاتی که نیروهای نظامی سوریه به ادلب انجام می‌دهند، دانسته و گفت: گروه‌های شورشی در سوریه با وحدت و یکپارچگی تلاش‌ها قادر به عبور از این بحران‌ها هستند.

استان ادلب یکی از مناطق کاهش تنش بر اساس توافق آستانه است که هرگونه درگیری در آن ممنوع شده است. با این حال همین توافق مناطق تحت کنترل النصره و همپیمانانشان را مستثنا کرده است.

جولانی گفت: ما آماده‌ایم با همه گروه‌ها صلح کرده و صفحه جدیدی را در روابط با گروه‌های دیگر باز کنیم.

جولانی اوضاع فعلی سوریه را مرحله‌ای حساس در تاریخ "انقلاب سوریه" در هفتمین سال آن توصیف کرد.
این اولین نوار صوتی جولانی از زمان اعلام هدف قرارگرفتن او در یک حمله هوایی روسیه است. روسیه در ماه اکتبر اعلام کرد که جولانی در یک حمله هوایی این کشور دچار جراحت شدید شده و به کما رفته است؛ خبری که هیات تحریرالشام خیلی زود آن را رد کرد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar