ایسنا/ رئیس آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد که رسیدگی به آوارگان فلسطینی را در دستور کار دارد، امروز (چهارشنبه) خواستار کمک‌های اهدایی مردم سراسر جهان شد. آمریکا با کاهش حدود نیمی از کمک‌ها به آنروا خطر بروز بی‌ثباتی در این منطقه را بالا برده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، واشنگتن سه‌شنبه اعلام کرد تنها ۶۰ میلیون دلار به آژانس امداد و کار سازمان ملل (آنروا) کمک می‌کند و ۶۵ میلیون دلار دیگر آن را نگه می‌دارد. وزارت خارجه آمریکا گفت آنروا باید اصلاحات نامشخصی را انجام دهد.

پی‌یر کراهنبوهل، کمیسونر کل آنروا تاکید کرد، از سایر کشورهای اهداکننده درخواست پول می‌کند و یک کمپین جهانی گلریزان با هدف باز نگه داشتن مدارس و کلینیک‌های این آژانس در ۲۰۱۸ و فراتر از آن تلاش خواهد کرد.

او در بیانیه‌ای گفت: شرافت و امنیت انسانی میلیون‌ها آواره فلسطینی در خطر است و آنها نیازمند دریافت کمک غذایی و سایر موارد در اردن، لبنان، سوریه و کرانه باختری و غزه هستند.

به گفته او، ۵۲۵ هزار پسر و دختر در ۷۰۰ مدرسه آنروا تحت تاثیر کاهش کمک‌ها قرار می‌گیرند و دسترسی فلسطینیان به امکانات اولیه بهداشتی محدود می‌شود اما او متعهد شد تا این اماکن را در سال ۲۰۱۸ و فراتر از آن باز نگه دارد.

کراهنبوهل تاکید کرد: کاهش مشارکت همچنین تاثیراتی در امنیت منطقه‌ای خصوصا در این برهه زمانی حساس دارد که خاورمیانه با خطرات و تهدیدات متعددی خصوصا از جانب افراطگرایان روبروست.

آنروا پس از جنگ ۱۹۴۸ که به دنبال تشکیل رژیم صهیونیستی بود و منجر شد تا صدها هزار فلسطینی از خانه‌هایشان اخراج شوند، به دستور مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ۱۹۴۹ تشکیل شد. به گفته کراهنبوهل، آنروا اکنون به پنج‌ میلیون آواره فلسطینی ثبت‌شده در خاورمیانه کمک ارائه می‌کند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar