فارس/ پارلمان کاتالونیا، نخستین‌بار پس از برگزاری انتخابات محلی در این منطقه تشکیل جلسه داد و نمایندگان پارلمان کاتالونیا یک جدایی‌طلب را به عنوان رئیس پارلمان انتخاب کردند.

نخستین جلسه پارلمان کاتالونیا امروز (چهارشنبه) تشکیل شد و قانون‌گذاران کاتالونیا، «راجر تورنت» را به عنوان رئیس پارلمان محلی این ایالت را انتخاب کردند.

نشریه آلمانی اشپیگل نوشت که با توجه به تحولات چند ماه اخیر و به ویژه در ارتباط با اقداماتی که در روزهای گذشته در مورد رئیس ایالت صورت گرفته این پرسش مطرح می‌شود که آیا «کارلس پوگدمونت» رئیس مخلوع کاتالونیا با وجودی که هم اکنون در خارج از کشور است، بار دیگر رئیس این ایالت می‌شود؟

در این نشست، مشخص شد که حق رای 135 نماینده پارلمان چگونه خواهد بود و رئیس و معاون رئیس پارلمان هم در نخستین جلسه پارلمان تعیین شدند.

در انتخاباتی که دسامبر گذشته در کاتالونیا برگزار شد، احزابی که حامی جدایی هستند، 70 کرسی از مجموع 135 کرسی را کسب کردند و بقیه احزاب هم 65 کرسی را در اختیار گرفتند.

از نشست امروز به عنوان پیروزی برای جدایی طلبان یاد می‌شود. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که قرار است، پارلمان کاتالونیا تا آخر ماه ژانویه رئیس محلی این ایالت را انتخاب کند. پیش از این هم احزاب جدایی‌طلب کاتالونیا در جریان نشستی پشت درهای بسته در زمینه تشکیل دولت محلی ائتلافی به ریاست رئیس‌ مخلوع این منطقه به اتفاق‌نظر رسیده بودند. پوگدمونت هم در این جلسه حضور داشت.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar