تسنیم/ حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به روستاهای کُرد نشین در منطقه عفرین سوریه از سر گرفته شد.

به گزارش روسیاالیوم، ارتش ترکیه عصر امروز چهارشنبه حملات توپخانه‌ای خود به روستاهای واقع در مناطق، شرا، شیراوا در عفرین واقع در شمال حلب را از سر گرفت.

بر اساس این گزارش، ارتش ترکیه که در قلعه سمعان در استان حلب مستقر است، عصر سه‌شنبه نیز دو روستای ایسکا و شادری از توابع شیراوا را گلوله‌باران کرد.

از سوی دیگر نیروهای ترکیه در اعزاز نیز مناطق فیلات القاضی، مرعناز، و قطمه از توابع ناحیه شرا را هدف قرار دادند.

حجم خسارت‌هایی که این حملات برجا گذاشته تا لحظه مخابره این خبر، نا معلوم است و این در حالی است که حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به این مناطق به شکل پراکنده ادامه دارد.

نیروهای دفاع مردمی کرد که در شمال سوریه مستقر هستند اعلام کردند که با نیروهای ترکیه در صورت حمله به شهر عفرین مقابله خواهند کرد.

همچنین رسانه‌های ترکیه می‌گویند ارتش این کشور تجهیزات نظامی جدیدی را به استان «هاتای» واقع در نزدیکی مرز سوریه ارسال کرده است.

خبرگزاری «آناتولی» ترکیه از ورود 20 تانک ارتش ترکیه به منطقه «انطاکیه» واقع در استان «هاتای» خبر داد.

ترکیه می‌گوید این اقدام در راستای اقدامات امنیتی تقویت مواضع خود در مرزهای جنوبی صورت می‌گیرد.

دیروز (سه‌شنبه) نیز ترکیه اقدام به ارسال تجهیزات نظامی به منطقه مرزی با سوریه کرد و نیروهای خود را در نزدیکی با منطقه عفرین سوریه به حالت آماده باشد درآورد.

سیبان حمو فرمانده کل یگان‌های کرد، از آمادگی مبارزان کرد برای واکنش به هرگونه اقدام تحریک‌آمیز خصمانه توسط ترکیه خبر داد.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه اخیرا گفته که عملیات علیه گروه‌های کرد در شمال سوریه هر لحظه ممکن است آغاز شود.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز امروز بعد از دیدار با رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در کانادا گفت: عملیات نظامی ترکیه در داخل سوریه فقط محدود به شهر عفرین نیست، بلکه شامل منبج، و سایر مناطق واقع در شرق فرات می‌شود.

ترکیه با اعتراض به حمایت‌های آمریکا از شبه نظامیان کرد سوریه، خواستار پایان دادن به این حمایت‌ها شده است؛ چرا که از نظر آنکارا، این شبه نظامیان شاخه سوری گروه‌ تروریستی «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) به رهبری «عبدالله اوجلان» هستند.

ترکیه بیم آن دارد که در سایه ضعف دولت سوریه در جنگ با داعش و سایر گروه‌های تروریستی و حمایت‌های تسلیحاتی و مالی آمریکا از شبه نظامیان کرد، شاهد اقلیم کردی دیگر در مرزهای جنوبی خود شود.

ترکیه ماه مارس سال 2017 میلادی از پایان عملیات درع‌ الفرات (سپر فرات) خبر داد. این عملیات، منجر به اشغال منطقه‌ای توسط ترکیه در مثلث اعزاز - جرابلس - الباب شد. دمشق معتقد است که ترکیه و گروه‌های مسلح برخوردار از حمایت‌های این کشور، به صورت غیر قانونی این منطقه را اشغال کرده‌اند.

حدود یک و نیم میلیون نفر که اکثریت آن‌ها کرد هستند در شهر عفرین و اطراف آن زندگی می‌کنند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar