مهر/ المیادین از انهدام یک دستگاه خودروی متعلق به نیروهای تحت حمایت آمریکا در حومه استان لاذقیه در سوریه توسط ترکیه خبر داد و اعلام کرد که همه سرنشینان آن نیز کشته شده اند.

به گزارش المیادین، نیروهای ترکیه خودروی متعلق به نیروهای تحت حمایت آمریکا در جبل ترکمان واقع در حومه استان لاذقیه در سوریه را هدف قرار دادند.

بر اساس اعلام المیادین، در این حمله تمام سرنشینان خودرو کشته شدند.

این در حالیست که شورای امنیت ملی ترکیه با هدف بررسی آغاز عملیات نظامی ارتش این کشور علیه کُردهای وای‌پی‌جی در شهر عفرین سوریه، تشکیل جلسه داده است.

نشست مذکور با حضور رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری و تنی چند از سران ارشد نظامی و دولتی این کشور برگزار شده و ادامه دارد.

رسانه‌های ترکیه همچنین می‌گویند ارتش این کشور تجهیزات نظامی جدیدی را به استان «هاتای» واقع در نزدیکی مرز سوریه ارسال کرده است.

خبرگزاری «آناتولی» ترکیه از ورود 20 تانک ارتش ترکیه به منطقه «انطاکیه» واقع در استان «هاتای» خبر داد که ترکیه می‌گوید این اقدام در راستای اقدامات امنیتی تقویت مواضع خود در مرزهای جنوبی صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است، ائتلاف موسوم به مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا سه روز پیش (یکشنبه) اعلام کرد که همراه با گروه‌های معارض سوریه قصد دارد نیروی مرزی جدیدی متشکل از ۳۰ هزار نفر در سوریه تشکیل دهد؛ اقدامی که بر عصبانیت ترکیه درباره کمک های واشنگتن به کُردهای مورد حمایت آمریکا افزوده است.

یک مقام ارشد نظامی ترکیه در این باره اعلام کرده بود که دلیل احضار کاردار آمریکا در آنکارا به وزارت خارجه کشورش در روز چهارشنبه هفته گذشته نیز همین مورد بوده است.

نیروهای جدید تحت فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه (از گروه های کُردی تحت حمایت آمریکا در سوریه) بوده و قرار است حمایت ها و کمک های واشنگتن را نیز دریافت کنند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar