باشگاه خبرنگاران/ «ند پرایس» مدعی شد رئیس‌جمهور آمریکا هیچ تلاشی برای متوقف کردن «دخالت روسیه» در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره نمی‌کند.
به نقل از نشریه هیل، «ند پرایس»، تحلیلگر سابق سازمان سیا و سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل بی توجهی به مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 انتقاد کرد.
وی گفت: ما شنیده ایم که پرزیدنت ترامپ خودش شخصا هیچ کاری برای کمک به امنیت ملی کشور و توقف دور بعدی مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نکرده است. این مسئله می تواند برای همه ما مشکل ساز شود.
وی خاطرنشان کرد: همه کارهایی که او انجام داده و کارهایی که انجام نداده است، نشانه هایی واضح برای مسکو هستند. نشانه هایی که به معنای چراغ سبز آمریکا به روسیه برای ادامه کارش است.
پرایس این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که مقامات ارشد اطلاعاتی روز گذشته در کنگره درباره خطراتی که امنیت ملی آمریکا را تهدید می‌کند – از جمله احتمال دخالت روسیه در انتخابات آتی آمریکا—گفتگو کردند.
دان کوتس، اداره کننده اطلاعات ملی آمریکا مدعی شد: «هیچ شکی نیست که روسیه متوجه تلاش های موفقیت آمیز گذشته اش شده است و به انتخابات میان دوره ای 2018 به عنوان یک هدف برای آغاز نفوذ خود نگاه می کند.»
وی همچنین در گفتگو با قانونگذاران مدعی شد که روسیه ممکن است حملات سایبری بیشتری را علیه انتخابات آتی آمریکا برای تضعیف دموکراسی این کشور انجام دهد.
مایکل راجرز، رئیس آژانس امنیت ملی آمریکا هم ادعا کرد که تلاشهای روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا تغییر نخواهد کرد و متوقف هم نخواهد شد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشتر اعلام کرد که به هیچ عنوان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مداخله نکرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر سال گذشته میلادی اعلام کرد که معتقد است وقتی پوتین می گوید در انتخابات مداخله نکرده است، حقیقت را می گوید. ترامپ همچنین یکبار دیگر اعلام کرد که به نظر نمی رسد روسیه در انتخابات آمریکا مداخله کرده باشد و اگر چنین اتفاقی افتاده است، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا باید جلوی آن را می گرفته است.
ند پرایس در ماه فوریه سال 2017 پس از بیش از یک دهه خدمت از سمت خود به عنوان تحلیلگر سابق سیا استعفا کرد و گفت: با وجود کار کردن با افتخار برای رؤسای جمهور دموکرات و جمهوری خواه، متأسفانه من به این نتیجه رسیده ام که دیگر نمی توانم به این دولت خدمت کنم.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar